Відновлена садиба Остапа Вишні на Херсонщині: чому не приймає відвідувачів

Відновлена садиба Остапа Вишні на Херсонщині: чому не приймає відвідувачів

Відновлена садиба Остапа Вишні на Херсонщині: чому не приймає відвідувачів Суспільне Херсон

22 липня минає сто років, як газета “Селянська правда” надрукувала невеликий фейлетон, під яким уперше з'явився псевдонім “Остап Вишня”. На Херсонщині у селі Кринки є музей-садиба Остапа Вишні. Торік наприкінці жовтня його відкрили після відновлення, але музей так і не запрацював.

Такий вигляд сьогодні має садиба Остапа Вишні у Кринках. До експозиції музею увійшли особисті речі письменника, його портрети та фотокартки. До сьогодні збереглися і ліжко гумориста, його друкарська машинка та особисті записи.

Відновлена садиба Остапа Вишні на Херсонщині: чому не приймає відвідувачівСуспільне Херсон

"Все, що в музеї, усі експонати були зібрані по крупиці, як то кажуть, по папірцю нашою робочою групою. Ми проклали з Михайлом Підгайним вже туристичний маршрут водою, де рибалив Остап Вишня. Ми хотіли на базі музею розвивати зелений туризм, щоб приймати тут гостей. Частувати і готувати нашу місцеву юшку з дикої качки", - каже представниця мецената Сергія Одарича Наталія Ільїна.

Відновлена садиба Остапа Вишні на Херсонщині: чому не приймає відвідувачівСуспільне Херсон

Будинок, у якому зупинявся на відпочинок письменник у Кринках і де був колись музей, не ремонтувався понад два десятиліття. Він розташований на території, яку нині контролює Міністерство оборони. Нову садибу звели в іншому місці. Земельну ділянку надала Козачелагерська сільська рада. Збудована вона була за гроші Сергія Одарича.

Відновлена садиба Остапа Вишні на Херсонщині: чому не приймає відвідувачівСуспільне Херсон

"На території військової частини не може історико-культурний музей бути. Там тільки військові музеї. Було прийнято рішення Козачелагерською сільською радою про перенесення погруддя і залишків того, що можна було взяти з тих руїн, що підходить для того, щоб його вкласти у це будівництво", - говорить представниця мецената Сергія Одарича Наталія Ільїна.

Музей – садиба поки не може працювати, говорить Олешківський міський голова Євген Рищук.

"Спочатку повинна була бути виділена ділянка. Її виділили. Місцевий на той час «Сількомунгосп», який був підпорядкований Козачелагерській сільській раді, прийняв рішення про виділення ділянки. Все було б нічого, але вони виділили ділянки без права забудови", каже Олешківський міський голова Євген Рищук.

Окрім того, що земельна ділянка не передбачена для нового будівництва, громадські діячі не оформили необхідні документи, - каже Євген Рищук.

"Треба було робити дозвіл на початок будівельних робіт, проєкт. Якщо це музей, там будуть люди, то має бути 2 статус будівлі".

"Зрозумійте мене. Мені все це так не приємно. Я за свої гроші привіз усіх будівельників. Ви розумієте, як це все важко. Я все сам сплачував: відрядження працівникам, будівельні матеріали. Все це будівництво я робив під час епідемії коронавірусу, коли нічого не працювало. Ми це збудували і зараз новий голова ОТГ говорить, що ми тут незаконну будову зробили, ви тут не потрібні. Ну, якщо не потрібно, то хай він її розваляє", каже меценат Сергій Одарич.

Фактично земельна ділянка наразі на балансі Олешківської територіальної громади, а будинок нічийний.

"На сьогодні ми робимо все, щоб ця хата була, щоб там працювали люди. Ми бачимо, що вона буде приєднана до нашого будинку культури у Козачих Лагерях. Там вже є людина, яка буде займатися проведенням екскурсій. На сьогодні ми не можемо витрачати кошти, жодної копійки на утримання, електроенергію, ні на що. Ми не можемо витрачати, тому що вона стоїть там незаконно. Сьогодні ми думаємо, як це узаконити", - говорить Олешківський міський голова Євген Рищук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди