"Будь-яка країна на Олімпіаді є конкурентом", — запорізький плавець Сергій Шевцов

"Будь-яка країна на Олімпіаді є конкурентом", — запорізький плавець Сергій Шевцов

Ексклюзивно
"Будь-яка країна на Олімпіаді є конкурентом", — запорізький плавець Сергій Шевцов Колаж Суспільне

Запорізький плавець вільним стилем та член національної Олімпійської збірної Сергій Шевцов, який вже перебуває в Японії, напередодні старту Оімпіади-2020 розповів кореспондентам Суспільного про підготовку до змагань та як зараз олімпійцям живеться в суворих карантинних умовах.

Багаторазовий чемпіон та рекордсмен України, 23-річний Сергій Шевцов на Олімпіаді в Токіо представлятиме Україну на дистанції 100 м вільним стилем. Тренується він під керівництвом тренера збірної України з плавання Юрія Зевіна.

Сергій розповідає, що готуватися до Олімпіади почав цього року. Спочатку — до виконання нормативу, а вже з березня цього року, коли здобув ліцензію на Чемпіонаті України в Харкові, розпочав підготовку безпосередньо до Олімпіади.

Якщо говорити про тренування до решти спортивних змагань та власне щодо підготовки до Олімпіади, чи є різниця?

Не можу сказати напевне, бо для мене це перша Олімпіада. Так, можливо є різниця, наразі я тренуюсь з іншим тренером. Тренування більш потужні. І якщо говорити про той етап підготовки, на якому я зараз та який в мене був — це для мене набагато складніше.

Зміна тренера це власне бажання?

Так це власне бажання, зараз я через пандемію та низку проблем змушений тренуватися тільки в Україні. Проживаю у Києві й тренуюсь з Юрієм Зевіним.

Чи зраділи, коли дізналися, що потрапили до складу збірної?

Ну емоції з приводу цього особливих не відчував, я був готовий до Олімпіади. Просто минулий рік був важким для тренування, для спорту та всього світу, тому я не мав особливого стимулу виконувати норматив. Цього ж року, на його початку я розумів, що мені треба його виконати на чемпіонаті у Харкові.

Читайте також: Запорізький плавець Сергій Фролов: "Цікаво показати світу, що моя країна — краща"

Сергій Шевцов розповідає, що Японія зустріла спортсменів "дуже складно" — багато тестів та багато антивірусних процедур.

Нам пощастило, що ми пробули в аеропорті всього дві години, на відміну від канадців, які там пробули 9 годин, щоб заповнити всі необхідні документи.

Нині спортсмен перебуває в містечку Амагасакі, що під Осакою. Щодо умов проживання в готелі спортсмен розповідає, що виходити за його межі вони не можуть.

Тільки басейн, готель. Ходити можна тільки на своєму поверсі. Нас повністю ізолюють від спілкування зі сторонніми людьми, щоб мінімізувати ймовірність зараження. Обмеження в середині збірної немає, є часткове обмеження щодо персоналу — з нами можуть спілкуватися тільки акредитовані представники персоналу.

Уже в четвер, 22 липня, спортсмен у складі збірної вирушає у Токіо на відкриття Олімпіади. Його кваліфікація відбудеться 27 липня. Сергій розповідає, що тренера поруч із ним у Токіо не буде. Головні настанови від нього він вже отримав.

Якщо отримає медаль, то спершу зателефонує батькам та тренеру, який буде спостерігати за його виступами у Києві.

Читайте також: Запорізькі легкоатлети про емоції, хвилювання та підготовку до Олімпійських ігор
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів