"Найдорожче, що ми віддаємо у своєму житті, - час", — борець Парвіз Насібов про участь в Олімпіаді

"Найдорожче, що ми віддаємо у своєму житті, - час", — борець Парвіз Насібов про участь в Олімпіаді

Ексклюзивно
"Найдорожче, що ми віддаємо у своєму житті, - час", — борець Парвіз Насібов про участь в Олімпіаді

Борець з Миколаївщини Парвіз Насібов, який представляє Запорізьку область у національній Олімпійській збірній, поспілкувався з Суспільним про підготовку до змагань та розповів про тих, хто за нього вболіватиме.

22-річний майстер спорту України міжнародного класу Парвіз Насібов здобув Олімпійську ліцензію у травні цього року, посівши друге місце на турнірі в Софії (Болгарія). Спортсмен тренується під керівництвом особистого тренера Євгена Черткова та головного тренера збірної Володимира Шацького.

Розкажіть, чим Олімпійські ігри для вас відрізняються від інших змагань?

Так вони відрізняються тим, що проводяться лише раз на чотири роки, і це саме ті змагання, які спортсмени, борці, чекають із нетерпінням. Тому Олімпійські ігри для нас особливі. Зараз перебуваю в Києві. Залишилося всього нічого: 25 липня у нас виліт до Токіо і 3 серпня у нас вже буде боротьба.

"Найдорожче, що ми віддаємо у своєму житті - це час", - борець Парвіз Насібов про участь в ОлімпіадіФото: Запорізька міськрада

Парвіз Насібов

Парвіз Насібов почав займатися греко-римською боротьбою у 6 років. Він вихованець дитячо-юнацької спортивної школи № 7 міста Миколаєва.

Я почав тренуватися в Миколаєві, я там недовго перебував. Там залишилася моя сім'я, мій перший тренер, інколи я там відвідую зал. Але більш спортивну, дорослу кар'єру я почав у Запоріжжі з тренером Євгеном Чертковим.

Читайте також: Борець Парвіз Насібов продовжує підготовку до Олімпійських ігор-2020

Як, власне, почали представляти Запорізьку область?

Я завжди знав, що в Запоріжжі гарна школа боротьби. Вона завжди була лідером і це мене мотивувало ще дитиною. У 15 років я потрапив у Запоріжжя і продовжив свою кар'єру саме тут.

У деяких інтерв’ю ви зазначали, що ваша мама брала активну участь у вашій спортивній кар’єрі. Коли ваша родина дізналася, що ви їдете на Олімпіаду, чи були якісь настанови, якою була підтримка?

Так, у мене спортивна сім'я. І мама, і батько - великі фанати мого виду спорту. Вони дуже люблять боротьбу, завжди на моїй стороні, підтримують. Я живу далеко від них, я дуже важко тренуюся. Вони, напевно, були горді за мене, коли дізналися, що я потрапив на Олімпійські ігри.

Які емоції відчували, коли здобув ліцензію?

Знаєте, у нас такий вид спорту, коли все залежить від тебе самого. Я коли боровся, у мене була битва за вихід у фінал, вирішальна битва, зі спортсменом з Японії. Коли виграв, я вже там відчув смак цієї перемоги. Зрозумів, що я не дарма це роблю. Важка праця, яку я роблю, — вона окупається.

Це були хороші емоції, але я це вже давно забув. У мене є інші поставлені цілі, яких потрібно досягати. Це всього лише етап тієї мрії, яку мені хочеться третього серпня втілити в життя.

Олімпіада — це дорого для спортсмена?

Так, це дуже дороге задоволення. Для того, щоб туди потрапити, потрібно багато віддати. Найдорожче, що ми віддаємо у своєму житті, — це час, я вважаю. Крім часу, це і здоров'я, і фінанси. Це нелегко, але це того варте.

Чи знаєте своїх конкурентів на Олімпіаді, які це країни?

Так, знаю. Це Росія, Куба, Німеччина, Єгипет, Данія, Грузія, Вірменія. Це 16 країн, я всіх не перелічу.

Що зробите, якщо отримаєте медаль?

Не знаю, важке питання. Напевно, подзвоню своїй родині та поділюся враженнями. Хотілося б побачити батьків, щоб вони були задоволені та щасливі.

Читайте також: Календар виступів спортсменів Запорізької області на Олімпіаді-2020: хто та коли змагається
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів