"КМДА не давала дозволів": Кличко після довгої паузи прокоментував руйнування "Квітів України"

"КМДА не давала дозволів": Кличко після довгої паузи прокоментував руйнування "Квітів України"

"КМДА не давала дозволів": Кличко після довгої паузи прокоментував руйнування "Квітів України"
Інстаграм save.kvity.ukrainy

22 липня мер Києва Віталій Кличко на планерному засіданні КМДА прокоментував ситуацію навколо руйнування будівлі "Квітів України". Із записом засідання можна ознайомитись за посиланням.

За словами міського голови, будівля на вулиці Січових Стрільців не була внесена в реєстр пам'яток, роботу над якими треба погоджувати. Також мер наголосив, що Київська міська адміністрація не давала на проведення реконструкції ніяких дозволів.

"Власник цього об'єкту, а хочу наголосити, що він знаходиться в приватній власності, не погоджував своїх робіт і самостійно почав руйнувати фасадну частину будівлі. Проєкту не було предоставлено, ми не мали можливості отримати інформацію, що там планується".

21 липня Київська міська державна адміністрація анулювала контрольну картку на проведення робіт. Також невідкладно буде внесено припис на встановлену біля будівлі огорожу з вимогою її прибрати.

Що відомо

  • Проєкт будівлі "Квіти України" розробив народний архітектор України Микола Левчук, а в 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Споруда довгий час функціонувала як магазин-оранжерея.
  • Те, що будівлю збираються реконструювати, стало у червні 2021 року. Власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр, який мав повністю змінити зовнішній вигляд будівлі.
  • Спочатку забудовник Олексій Пишний обіцяв співпрацювати з громадою, але невдовзі обірвав контакт.
  • Під час підготовчих робіт забудовник обрізав коріння 30-річного винограду, зіпсувавши унікальний вигляд будинку, – той вже встиг повністю висохнути; та демонтував унікальні люстри та вітражі з інтер'єру.
  • 6 липня на Січових Стрільців, 49 відбувся мітинг на підтримку будівлі Квітів України та всього модернізму. Вимоги акції: реставрація будівлі, нова сучасна функція та статус пам’ятки архітектури.
  • 12 липня у Києві почали зносити будівлю "Квіти України".
  • 12 липня міністр культури Олександр Ткаченко закликав негайно зупинити демонтаж будівлі колишнього магазину-оранжереї "Квіти України".
  • 14 липня поліція наклала арешт на будівлю на період досудового слідства по справі щодо самоуправства. Це забороняє проводити з будівлею будь-які дії, зокрема демонтаж, будівництво тощо.
  • Шевченківський районний суд міста Києва 15 липня заборонив будівельні роботи щодо реконструкції колишнього магазину-оранжереї "Квіти України". Арешт наклали щодо позову про порушення авторських прав.
На початок