Як бійцям-добровольцям отримати статус УБД (ВІДЕО)

Як бійцям-добровольцям отримати статус УБД (ВІДЕО)

Як бійцям-добровольцям отримати статус УБД (ВІДЕО)

Дніпрянин Богдан Антоненко 18 лютого подав пакет документів для отримання статусу УБД. Розповідає, що не одразу знайшов нотаріуса, який би завірив свідчення трьох свідків, бо закон новий.

Хлопець у 2015 році добровольцем пішов на фронт. Три роки воював у складі 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії

«Я думаю, що 6-ий рік — це, скажімо так, пізно. Але, краще пізно, ніж ніколи. Тому я за те, щоб визнали тих, хто брав участь в бойових діях. Але відбір повинен бути систематизованим, щоб чітко визнати тих, хто воював, і тих, хто просто приїжджав, робив селфі», – сказав Богдан Антоненко, який воював у складі добровольчого підрозділу.

За інформацією першого заступника міністра Мінветеранів Антона Колумбета, в Україні приблизно 3 тисячі бійців добровольчих підрозділів.

12 лютого уряд визначив механізм надання статусу учасника бойових дій бійцям, які воювали у складі добровольчих підрозділів. Про це повідомив перший заступник міністра Мінветеранів Антон Колумбет.

«Це надасть змогу Міністерству в справах ветеранів нарешті розпочати прийом документів від бійців добровольчих підрозділів і виділяти їм статус учасника бойових дій. Ключове, що він передбачає – соціальну справедливість. Коли учасники добровольчих формувань нарешті врегулюють питання свого соціального захисту», – сказав Антон Колумбет.

Для отримання статусу УБД добровольцю необхідно надати:

копію паспорта з місцем реєстрації; копію ідентифікаційного коду; згоду на обробку персональних даних; заяву на першого заступника міністра у справах ветеранів; довідку від органів, які здійснюють боротьбу з тероризмом, про період виконання особою бойових завдань та витяг з наказу про залучення бійця до проведення антитерористичної операції. У разі відсутності таких документів підставою для надання УБД є свідчення трьох свідків, які мають статус учасника бойових дій.

Ці документи подаються до міністерства, їх розглядатиме спеціальна комісія, у разі потреби заслухають осіб, які подали заяву, та свідків. Рішення щодо надання статусу УБД ухвалюють протягом місяця.

Відомо:

  • У грудні 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про надання статусу учасника бойових дій добровольцям, які брали участь в антитерористичній операції на сході України.
  • Закон набув чинності з 1 січня 2020 року.
  • У червні 2016 року Дніпропетровська обласна рада ухвалила рішення про визнання бійців добровольчих формувань, що не входять до ЗСУ, МВС, Нацгвардії, які є жителями області, на регіональному рівні та вирішила створити комісію із надання їм статусу бійців-добровольців АТО. Рішенню обласної ради передував пікет бійців добровольчих підрозділів.
  • За рішенням Дніпропетровської обласної ради, бійцям-добровольцям, які проживають в області, надають відповідні посвідчення.
  • Однак визнання добровольцем на регіональному рівні не означає надання статусу учасника бойових дій.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди