Чим відрізняється COVID-паспорт від міжнародного сертифіката. Пояснює НСЗУ

Чим відрізняється COVID-паспорт від міжнародного сертифіката. Пояснює НСЗУ

Чим відрізняється COVID-паспорт від міжнародного сертифіката. Пояснює НСЗУ

Громадяни України, які перехворіли на COVID-19 або вакцинувалися від захворювання, можуть отримати два різні документи, які відрізняються за сферою застосунку.

Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я Національної служби здоров’я Дмитро Черниш.

За його словами, нині у системі охорони здоров‘я наявні два різні сервіси – COVID-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

COVID-сертифікат

Як пояснив Черниш, формування COVID-сертифікату відбувається на підставі даних про вакцинацію, інформації про те що, пацієнт вже перехворів на коронавірусну інфекцію, а також на підставі негативного ПЛР-тесту. Він зазначив, що у майбутньому сертифікат можна буде застосовувати як всередині України, так і при виїзді за кордон.

"COVID-сертифікат буде використовуватися як всередині країни, наприклад, для відвідування масових заходів, так і для подорожей за кордон, але для цього необхідно дочекатися визнання сертифікату між Україною та іншими країнами. Уряд України працює над цим", – повідомив посадовець.

За його словами, користувачі, які раніше виявили бажання взяти участь у бета-тестуванні сертифікату, можуть отримати його у мобільному застосунку "Дія".

"Період бета-тестування вже завершується, і зовсім скоро всі користувачі застосунку зможуть сформувати ковідний сертифікат для себе. Надалі сертифікат також можна буде отримати у свого сімейного лікаря", – зазначив Черниш.

Міжнародне свідоцтво

За словами Черниша, міжнародне свідоцтво про вакцинацію можуть отримати ті, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19.

"Він теж може бути використаний для подорожей за кордон. Такий документ можна отримати лише у паперовій формі у свого сімейного лікаря або у будь-якого іншого закладу охорони здоров’я, який приєднаний до електронної системи охорони здоров’я", – зазначив він.

Посадовець пояснив, що цей документ вже ратифікований як Україною, так і міжнародною спільнотою.

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що люди, які пройшли повний курс щеплення вакциною CoronaVac, зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Що відомо

  • 21 липня Словаччина та Нідерланди відкрили свої кордони для мандрівників з України. Для подорожі до Словаччини потрібно буде продемонструвати міжнародний сертифікат вакцинації або відбути двотижневу самоізоляцію. Нідерланди також приймають сертифікати вакцинації, негативні ПЛР-тести або довідку про одужання.
  • Уряд Німеччини з 18 липня скасував обмеження на в'їзд на свою територію для жителів низки країн, серед яких є Україна.
  • 18 липня Дитячий фонд ООН доставив в Україну понад 2 мільйони доз мРНК-вакцини проти COVID-19 виробництва американської компанії Moderna.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок