У МЗС Росії пояснили, навіщо подали скаргу проти України до ЄСПЛ

У МЗС Росії пояснили, навіщо подали скаргу проти України до ЄСПЛ

Важливо
У МЗС Росії пояснили, навіщо подали скаргу проти України до ЄСПЛ
Речниця МЗС РФ Марія Захарова. Фото: AP

У Міністерстві закордонних справ Росії вважають, що скарга до Європейського суду з прав людини проти України подали з причини "численних порушень прав людини", які мають "серйозний масив доказів".

Про це 22 липня повідомила пресслужба МЗС РФ.

"Даний крок назрів уже давно. Ситуація в Україні не залишила Росії іншого вибору, окрім залучення міжнародних судових інстанцій. Всі претензії, що міститься у російському позові до України, підкріплені серйозним масивом доказів, який був накопичений за ці роки", — зазначили у МЗС РФ.

Там зазначають, що дане рішення стало наслідком "безлічі факторів", зокрема:

 • нібито повного ігнорування міжнародними структурами "порушень прав людини в Україні";
 • "порушення Україною своїх зобов'язань", закріплених міжнародним правом, а також власною Конституцією;
 • нібито нездатністю української правоохоронної та судової системи належним чином розслідувати факти "порушень".

У дипвідомстві зазначили, що так званий "масштаб проблеми з дотриманням прав людини в Україні" наочно ілюструє "велика кількість індивідуальних скарг, поданих в ЄСПЛ", в тому числі через події війни на Донбасі.

Читайте також: ЄСПЛ визнав, що Росія контролювала Крим до "референдуму"

Скарга Росії до ЄСПЛ проти України

22 липня стало відомо, що Росія звернулася до Європейського суду з прав людини зі скаргою проти України.

"У скарзі заявлено клопотання про застосування ЄСПЛ заходів відповідно до правила 39 Регламенту, що зобов'язують Україну негайно припинити такі кричущі порушення, як блокування надходження прісної води до Криму, обмеження прав національних і мовних меншин, в тому числі на вільний доступ до загального та вищої освіти рідною мовою, заборона мовлення російськомовних телевізійних і радіоканалів, обмеження доступу до інтернет-платформ і друкованим виданням російською мовою", — заявили у пресслужбі генпрокуратури РФ.

На думку росіян, українська влада:

 • відповідальна за загибель мирного населення, незаконне позбавлення волі і жорстоке поводження з людьми на Майдані і в Будинку профспілок в Одесі в 2014 році, а також на Донбасі під час проведення антитерористичної операції.;придушує свободу слова і переслідує інодумців шляхом заборони роботи ЗМІ, інтернет-платформ, переслідування журналістів, політиків і пересічних громадян;
 • дискримінує російськомовне населення, витісняє використання російської мови з громадської сфери;
 • дискримінує російські компанії і підприємців;
 • відповідальна за загибель людей, заподіяння шкоди здоров'ю і знищення майна, оскільки це сталося в результаті обстрілів збройними силами України суміжній території Росії.

РФ також хоче змусити Україну відповідати за:

 • позбавлення жителів окремих територій південного сходу України можливості участі у виборах до центральних органів влади;
 • блокування Північнокримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Криму;
 • напади на дипломатичні, консульські та інші представництва Росії в Україні;
 • аварію літака авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", що виконував рейс MH17, оскільки українська влада не закрила повітряний простір над зоною бойових дій (у 2021 році Нідерланди вивчили це питання та вирішили не подавати на Україну до суду через незакриття повітряного простору, оскільки влада не знала про загрозу — ред.);
 • відмову від надання необхідної правової допомоги російським слідчим органам в розслідуванні скоєних злочинів.
Читайте також: Річниця трагедії МН17: хроніка розслідування та участь України

Реакція України

За словами глави Міністерства юстиції Дениса Малюськи, Росія сплутала ЄСПЛ "з шоу на російському телебаченні", позаяк у заяві до суду Москва "виклала усі міфи російської пропаганди".

"Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш — у них з‘явиться додатковий медіамайданчик для промивання мізків та медіаприводів, але з юридичної точки зору — їх очікує неминуча поразка", — зазначив міністр.

Що відомо

 • У червні Європейський суд з прав людини поновив розгляд позову Грузії з вимогою визнати Росію відповідальною за окупацію території країни та утиски етнічних грузинів.
 • У лютому Україна подала до Європейського суду з прав людини позов на Росію через організацію замовних вбивств.
 • Європейський суд з прав людини розглядає близько 8 тисяч справ проти України, що пов’язані з російською агресією в Криму та на Донбасі.
 • Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок