У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

2-3 жовтня у селищі міського типу Нью-Йорк (колишнє Новгородське) Донецької області відбудеться Нью-Йоркський літературний фестиваль. Фокусна тема події: "Справжні імена. Справжні історії".

"Наш український Нью-Йорк – це не просто гучне американське ім'я. Це наші старі будинки з німецькою черепицею, яку виробляли тут ще з 19-го сторіччя, з віконницями, пофарбованими в блакитне, як люблять у нас, в українських селищах, – пишуть організатори. – Наш Нью-Йорк повернув собі справжнє ім'я і готовий слухати та розповідати – дуже справжні історії. Різні, непрості, важливі".

Засновниця фестивалю, письменниця Вікторія Амеліна в коментарі "Читомо" розповіла, що гостями першого фестивалю в українському Нью-Йорку стануть Олена Стяжкіна, Сергій Жадан, Галина Крук, Сашко Дерманський, Катерина Міхаліцина, поетка з американського Нью-Йорка Оленка Дженнінгз і французький поет Себастьян Гобер.

У Нью-Йорку Донецької області відбудеться літературний фестиваль

У межах фестивалю також відбудеться конкурс есеїв серед місцевих старшокласників, а переможці отримають подорож до Львова і Києва.

Частину подій транслюватимуть український ПЕН та Форум Видавців. Більше подробиць організатори обіцяють розповісти незабаром.

Що відомо

  • 1 липня Верховна рада перейменувала прифронтове селище міського типу "Новгородське" на Донеччині на "Нью-Йорк".
  • У сільраді селища готувалися перейменувати Новгородське на Нью-Йорк і чекали на рішення Ради. Після отримання офіційного листа у селищі замінять дорожні знаки на в’їзді та виїзді.
  • У квітні у селищі Новгородське відкрили історико-культурний центр "Нью-Йорк" у будівлі, яка була побудована в 19 столітті. Тут зробили капітальний ремонт за гроші європейських партнерів. Центр працюватиме як хаб.
  • Наразі у Новгородському живе 12 тисяч людей. Селище мало назву Нью-Йорк до 1951 року. Бренд Нью-Йорк підтримують підприємці. З однойменною назвою там створили заправку та пекарню, також у селищі почали розробляти сувенірну продукцію для гостей.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше