Чому Ігри в Токіо називаються "Олімпіада-2020", хоча відбуваються у 2021 році

Чому Ігри в Токіо називаються "Олімпіада-2020", хоча відбуваються у 2021 році

Чому Ігри в Токіо називаються "Олімпіада-2020", хоча відбуваються у 2021 році AP

Олімпіада-2020 має стати "світлом у кінці тунелю" для людства.

Коли минулого року Олімпіаду остаточно перенесли на 2021 рік, Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення не перейменовувати турнір і продовжити називати його Олімпійськими іграми-2020.

"Ми всі можемо погодитися, що Олімпійські ігри в Токіо можуть стати маяком надії для світу в такі непрості часи, – заявили в МОК. – Людство наразі опинилося в темному тунелі. Олімпійські ігри-2020 у Токіо та олімпійський вогонь можуть бути світлом у кінці цього тунелю. Саме тому ми вирішили, що олімпійський вогонь залишиться в Японії. Також було узгоджено, що в Ігор залишиться назва "Олімпійські та Паралімпійські ігри Токіо-2020".

Проте головна причина, звісно, комерційна. Ігри рекламували як Олімпіаду-2020 від самого оголошення Токіо як міста-господаря змагань ще у 2013 році. Упродовж семи років організатори й причетні до висвітлення й промоції змагань вживали 2020-й рік у всіх рекламах, подіях, спортивних снарядах і сувенірній продукції, яка за прогнозами мала б принести Іграм 100 мільйонів доларів. Змінювати це на восьмому додатковому році було б нераціонально з фінансової точки зору.

"Минулого року в березні факели, медалі, інші брендовані речі й мерч уже були зроблені, використовуючи назву "Токіо-2020", а зміна назви означала б додаткові витрати", – пояснив організаційний комітет Yahoo! Sports.

Спортивний маркетолог Майкл Лінч також зауважив, що організатори Ігор були б не єдиними, хто постраждав би через зміну назви. Також це б вдарило по тих, хто влаштовує трансляцію Олімпіади, спонсорах і всіх, хто мав бренд-стратегію, що стосувалася Ігор.

Читайте також: Чи існує ще можливість скасування Олімпіади в Токіо? Що сказав виконавчий директор Оргкомітету

Деякі організації, як-от американська федерація плавання, обіграли перенесення, створивши новий віжуал, але більшість все-таки лишила назву з 2020 роком.

Що відомо

  • За таким самим принципом оригінальна назва лишилася в чоловічого футбольного Євро-2020, який насправді проходив у червні-липні 2021-го.
  • Попри те, що Ігри все-таки відбудуться, запланованого заробітку в організаторів, найімовірніше, не буде. Професор-економіст Кансайського університету Кацухіро Міямото на початку року прогнозував, що країна може втратити більше 23 мільярдів доларів, якщо Олімпіада відбудеться без глядачів.
  • У травні називали меншу суму за скасування Ігор – 17 млрд.
  • На початку липня 2021 року було ухвалено рішення, що більшість подій Олімпійських ігор-2020 пройдуть без глядачів через з ситуацію з коронавірусом у країні.
  • Серед японців була популярна думка про скасування Ігор через пандемійні загрози.
Читайте також: Визначилося місто-господар Літніх Олімпійських Ігор-2032

Що далі

  • Олімпійські ігри відбудуться 23 липня – 8 серпня.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Безпосередньо церемонія відкриття пройде в п'ятницю, 23 липня, о 14:00. Пряма трансляція на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів