КМДА зобов'язала забудовника прибрати паркан від будівлі "Квіти України"

КМДА зобов'язала забудовника прибрати паркан від будівлі "Квіти України"

КМДА зобов'язала забудовника прибрати паркан від будівлі "Квіти України"
Андрій Стасюк, Суспільне

Київська міська державна адміністрація 21 липня анулювала контрольну картку на проведення робіт біля будівлі навчально-методичного центру "Квіти України" за адресою Січових Стрільців, 49.

Як повідомив директор департаменту міського благоустрою Тимур Ткаченко у Facebook, це означає, що листи про необхідність повернення контрольної картки 21 липня будуть направлені власнику.

За його словами, також невідкладно буде внесено припис на встановлену біля будівлі огорожу з вимогою її прибрати. Крім того, якщо власник не прибере огорожу самостійно протягом трьох днів, за дорученням Департаменту міського благоустрою її буде демонтовано силами комунального підприємства "Київблагоустрій".

Читайте також: Ткаченко закликав зупинити знесення будівлі "Квіти України". Компанія запевняє, що має на це право

Що відомо

  • Проєкт будівлі "Квіти України" розробив народний архітектор України Микола Левчук, а в 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Споруда довгий час функціонувала як магазин-оранжерея.
  • Те, що будівлю збираються реконструювати, стало у червні 2021 року. Власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр, який мав повністю змінити зовнішній вигляд будівлі.
  • Спочатку забудовник Олексій Пишний обіцяв співпрацювати з громадою, але невдовзі обірвав контакт.
  • Під час підготовчих робіт забудовник обрізав коріння 30-річного винограду, зіпсувавши унікальний вигляд будинку, – той вже встиг повністю висохнути; та демонтував унікальні люстри та вітражі з інтер'єру.
  • 6 липня на Січових Стрільців, 49 відбувся мітинг на підтримку будівлі Квітів України та всього модернізму. Вимоги акції: реставрація будівлі, нова сучасна функція та статус пам’ятки архітектури.
  • 12 липня у Києві почали зносити будівлю "Квіти України".
  • 12 липня міністр культури Олександр Ткаченко закликав негайно зупинити демонтаж будівлі колишнього магазину-оранжереї "Квіти України".
  • 14 липня поліція наклала арешт на будівлю на період досудового слідства по справі щодо самоуправства. Це забороняє проводити з будівлею будь-які дії, зокрема демонтаж, будівництво тощо.
  • Шевченківський районний суд міста Києва 15 липня заборонив будівельні роботи щодо реконструкції колишнього магазину-оранжереї "Квіти України". Арешт наклали щодо позову про порушення авторських прав.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок