На 14% планують підвищити вартість поховання у Полтавській громаді

На 14% планують підвищити вартість поховання у Полтавській громаді

На 14% планують підвищити вартість поховання у Полтавській громаді
Суспільне Полтава

У Полтавській громаді планують підвищити вартість поховання. 21 липня нові тарифи розглянули на громадських слуханнях. У середньому ціни зростуть на понад 14%, розповів Суспільному начальник комунального підприємства "Спецкомбінат похоронного і ритуального обслуговування" Денис Діхтярьов.

Ціни на поховання у Полтавській громаді хочуть підвищити. За оформлення договору на проведення поховань потрібно буде заплатити 10 гривень, до цього це коштувало майже 9. Оформити свідоцтво про поховання зможуть за 7,5 гривень, до цього платили майже на гривню менше. Вартість послуг поховання залежить від пори року та розміру ями. Так, влітку коштуватиме це від майже 600 гривень до приблизно 1 800. А взимку – від 850 до понад 2,5 тисячі гривень. Захоронити урну з прахом можна за майже 250 гривень.

Графіка: тарифи на поховання влітку
Графіка: тарифи на поховання влітку. Суспільне Полтава

За словами начальника комунального підприємства «Спецкомбінат похоронного і ритуального обслуговування» Дениса Діхтярьова, зумовлено це, зокрема, зростанням мінімальної зарплати.

"У цю ціну входить викопування могили, опускання труни, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання, тобто після закопування упорядкування території. У цифрах десь 25-30%– це зростання на спецодяг, на обладнання. Також зросла мінімальна заробітна плата десь на 22-25% і комунальні тарифи. ", – говорить начальник комунального підприємства "Спецкомбінат похоронного і ритуального обслуговування" Денис Діхтярьов.

Полтавка Наталія Стрижак прибирає на могилах своїх рідних
Полтавка Наталія Стрижак прибирає на могилах своїх рідних. Суспільне Полтава

"Коли мені довелося ховати чоловіка, за те місце, де я доглядала, біля його батьків, то мені сказали: "Якщо ти хочеш тут (поховати – ред.) на цей момент – ціна тарифу тоді була близько 3 тисяч, – то це буде коштувати утричі дорожче». Якщо я хочу по розцінках кладовища, то це наприкінці кладовища, аж під Ковалівкою", – говорить полтавка Наталія Стрижак.

Підвищення тарифів на поховання обговорили на громадських слуханнях
Підвищення тарифів на поховання обговорили на громадських слуханнях. Суспільне Полтава

За словами Дениса Діхтярьова, нові тарифи має затвердити виконавчий комітет міськради. Востаннє вартість поховання в обласному центрі підвищували у травні минулого року.

На початок