Міністерство юстиції Білорусі розпочало процес ліквідації Білоруської асоціації журналістів.
Про це повідомив заступник голови БАЖ Борис Гарецький.
"Мін'юст запустив процес ліквідації Білоруської асоціації журналістів. Нам закидають невжиття заходів у зв'язку попередженням, винесеним на минулого тижня. Ми фізично не можемо цього зробити, оскільки за день до отримання попередження офіс організації був зламаний, обшуканий і опечатаний. Ми поінформували про це Мін'юст", – розповів Гарецький.
На думку Гарецького, обшуки та заява Мін'юсту свідчать про наміри білоруської влади припинити діяльність найбільшої журналістської організації у країні.
Читайте також: "Влада не зможе нічого зробити з медіа". Як працюють білоруські журналісти в умовах диктатури
"Все очевидно. Влада хоче брутально прикінчити найактивнішу журналістську організацію країни, члена Міжнародної та Європейської асоціації журналістів.І швидше за все це зробить", – наголосив Гарецький.
Що відомо
- Під час масових акцій протесту в Білорусі в 2020-му у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів були затримані та/або постраждали 72 журналісти з різних країн. Згодом ця цифра збільшилась, але точні дані відсутні.
- Білоруські силовики 16 липня прийшли з обшуками до офісів низки видань та їхніх співробітників, зокрема місцевого Радіо Свобода та телеканалу "Белсат", затримані щонайменше троє журналістів.
- Вранці 14 липня білоруські силовики прийшли з обшуками у десять правозахисних організацій. Силовики провели обшуки у журналістів низки білоруських видань, таких як Onliner, "Брестська газета", "Віртуальний Брест", "Наша Нива". Остання напередодні повідомила про припинення роботи в країні через збільшення тиску правоохоронців.
- Того ж дня силовики затримали керівника правозахисного центру "Вясна" Алеся Бяляцького.
- Білоруські силовики заблокували сайт TUT.by та арештували 13 співробітників.
- 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
- Відтоді в країні тривали численні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
- МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.
- 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!