У Білорусі розпочали процес ліквідації асоціації журналістів

У Білорусі розпочали процес ліквідації асоціації журналістів

У Білорусі розпочали процес ліквідації асоціації журналістів
TUT.BY

Міністерство юстиції Білорусі розпочало процес ліквідації Білоруської асоціації журналістів.

Про це повідомив заступник голови БАЖ Борис Гарецький.

"Мін'юст запустив процес ліквідації Білоруської асоціації журналістів. Нам закидають невжиття заходів у зв'язку попередженням, винесеним на минулого тижня. Ми фізично не можемо цього зробити, оскільки за день до отримання попередження офіс організації був зламаний, обшуканий і опечатаний. Ми поінформували про це Мін'юст", – розповів Гарецький.

На думку Гарецького, обшуки та заява Мін'юсту свідчать про наміри білоруської влади припинити діяльність найбільшої журналістської організації у країні.

Читайте також: "Влада не зможе нічого зробити з медіа". Як працюють білоруські журналісти в умовах диктатури

"Все очевидно. Влада хоче брутально прикінчити найактивнішу журналістську організацію країни, члена Міжнародної та Європейської асоціації журналістів.І швидше за все це зробить", – наголосив Гарецький.

Що відомо

  • Під час масових акцій протесту в Білорусі в 2020-му у зв'язку з оголошенням Олександра Лукашенка переможцем президентських виборів були затримані та/або постраждали 72 журналісти з різних країн. Згодом ця цифра збільшилась, але точні дані відсутні.
  • Білоруські силовики 16 липня прийшли з обшуками до офісів низки видань та їхніх співробітників, зокрема місцевого Радіо Свобода та телеканалу "Белсат", затримані щонайменше троє журналістів.
  • Вранці 14 липня білоруські силовики прийшли з обшуками у десять правозахисних організацій. Силовики провели обшуки у журналістів низки білоруських видань, таких як Onliner, "Брестська газета", "Віртуальний Брест", "Наша Нива". Остання напередодні повідомила про припинення роботи в країні через збільшення тиску правоохоронців.
  • Того ж дня силовики затримали керівника правозахисного центру "Вясна" Алеся Бяляцького.
  • Білоруські силовики заблокували сайт TUT.by та арештували 13 співробітників.
  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в країні тривали численні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок