У музеї Ханенків відкриється виставка про світ жінки у творах китайських художників

У музеї Ханенків відкриється виставка про світ жінки у творах китайських художників

У музеї Ханенків відкриється виставка про світ жінки у творах китайських художників

У музеї Ханенків відкриється виставка про світ жінки у творах китайських художників 18 початку 20 століття. Вона триватиме з 23 липня по 29 серпня 2021 року.

Як повідомляється на сайті музею, більшість представлених на виставці творів походять з колекції китайського мистецтва подружжя Жаспар, зібраної в Шанхаї в середині 20 століття. Кураторкою виставки стала Марта Логвин, дослідниця колекції китайського живопису та графіки Музею Ханенків.

Протягом багатьох століть жінки у Китаї мали відповідати стандартам патріархального суспільства. До зовнішності та поведінки жінок висувалося безліч умов – вони мали слідувати суворим нормам етикету, виконувати хатні обов’язки, відповідати канонам краси та народжувати багато дітей.

"Серед нескінченних заборон і вимог китайські жінки все ж знаходили способи проявити індивідуальність та виступити не лише об’єктом, але й суб’єктом. Хоча упродовж тисячоліть у китайській культурі домінували чоловіки, у її фокусі опинялося і багато жінок з різних верств суспільства", – йдеться в анотації до виставки.

Вважалося, що жінки більше схильні до милосердя та самопожертви, тож часто саме через фемінні образи зображували божества милосердя. Увагу митців привертали і жінки, які радикально відкидали традиційні життєві сценарії того часу та сміливо бралися за бойові мистецтва і боротьбу за справедливість.

На виставці буде представлено вибрані твори живопису, скульптури та декоративного мистецтва, що розкриють образи жінок у творчості китайських художників 18 – початку 20 століття та дозволять дізнатися більше про умови життя та сприйняття жінок у суспільстві минулих століть.

Читайте також

Під ім'ям Босха працювала майстерня. Історія реставрації твору, що зберігається в Україні

Музею Ханенків подарували картину 18 століття, де зображена Свята Варвара

Як українські музеї змінюються і ставлять рекорди з онлайн-відвідувань у часи пандемії

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше