"Єдиний симптом — непритомність". У Львові хірурги врятували хлопчика з Франківщини

"Єдиний симптом — непритомність". У Львові хірурги врятували хлопчика з Франківщини

"Єдиний симптом — непритомність". У Львові хірурги врятували хлопчика з Франківщини
Фото: Pixabay

У Центрі серця та судин у Львові лікарі провели операцію 10-річному прикарпатцю із вродженою вадою серця. Одного дня хлопчик знепритомнів, однак, зі слів батьків, до цього жодних сиптомів хвороби у дитини не було. Історію його порятунку розповіли на сторінці клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова у Facebook.

"До нас звернулися батьки хлопчика з Івано-Франківщини з єдиним симптомом — син знепритомнів", — йдеться у дописі.

Спеціалісти обстежували дитину приблизно місяць, аби встановити правильний діагноз, позаяк, дописують у повідомленні, "часто вроджені вади серця бувають нестандартними та непомітними". Фахівці провели пацієнту комп’ютерну томографію. Тоді встановили остаточний діагноз – аномальний дренаж легеневих венВелика (приблизно 5 см довжиною і 3 см діаметром) парна кровоносна судина малого кола кровообігу. у верхню порожнисту венуВерхня з двох порожнистих вен, великих венозних стовбурів, які повертають позбавлену кисню кров з системи кровообігу до правого передсердя..

"Простішими словами – це неправильне приєднання судин: від правої легені до верхньої порожнистої вени, а мало би бути до лівого передсердя. Для батьків це стало справжнім шоком, адже жодних симптомів недуги у сина не спостерігалося", — зазначають у повідомленні.

Відтак медики Центру серця та судин разом із професором Яґеллонського університету Томасом Мрочеком вирішили провести двоетапну гібридну операцію.

Спершу кардіологи без жодного розрізу закрили венозний протік до судин, де змішувалися всі види крові, спеціальним оклюдеромОклюдер – це серцевий імплантат, який "закриває дірку" при дефекті перегородок серця. Він може розтягуватися в довгу трубочку і приймати форму парасольки розміром до 4 см. Його вводять через невеликі проколи на стегні, щоб він судинами рухався до серця. — таким чином відділили венозну кров від артеріальної. Опісля хірурги створили всередині серця хлопчика невеликий тунель, аби кров текла правильно – від правої легені до лівого передсердя.

"Такі нестандартні вроджені вади серця в діток часто роками не дають про себе знати. Крім того, не всі хвороби серця легко діагностувати. Тому ми вкотре закликаємо проходити планові медичні обстеження та вчасно звертатися до лікарів", — дописали на сторінці.

Операція пройшла успішно і нині хлопчик активно ходить. Невдовзі його випишуть.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок