У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині 5 872 людини

У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині 5 872 людини

У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині 5 872 людини Фото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині офіційно 5 872 людини. Допомогу інфіковані отримують у спеціальних центрах. Один з них – Дніпровський міський центр, що на базі лікарні №21. Там проводять безкоштовне тестування усіх охочих і супроводжують на подальше лікування, якщо результат позитивний.

Дніпрянка Катерина зробила безкоштовний тест на ВІЛ у міському центрі боротьби із захворюванням. Каже, це для того, аби знати про власний стан здоров’я. "Ну зараз такий час, що кожен слідкує за своїм здоров’ям самостійно. Тому прийшла протестуватися. Це дуже позитивно для нашого суспільства, тому що наразі є така хвороба, та потрібно слідкувати за собою. Існують різні ризики, тому потрібно слідкувати", — говорить дніпрянка Катерина.

У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині 5 тисяч 872 людиниФото: Суспільне. Дніпро

Дніпрянка Катерина робить тест на ВІЛ

ВІЛ розповсюджується через інтимний контакт, від матері до дитини, та при споживанні ін’єкційних наркотиків. За словами представниці громадської організації, що займається підтримкою людей з ВІЛ, Ірини Божко, лікування майже нейтралізує вплив вірусу на організм.

"На сьогодні наша організація має дві спільноти, де проводять наші соціальні працівники тестування пацієнтів на вірусний гепатит C та ВІЛ-інфекцію. Проведено вже понад 17 тисяч тестувань. За останній квартал у нас виявлено було 233 позитивних тестувань і 224 — вже доведені до лікування і повноцінно його отримують, абсолютно безкоштовно", — говорить громадська активістка Ірина Божко.

Волонтерка Ганна Ларченкова розповідає: якщо СНІД підтверджується у людини, то її супроводжують на ВААРТ-терапію. Це коли хворі одночасно застосовують кілька антиретровірусних препаратів.

У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині 5 тисяч 872 людиниФото: Суспільне. Дніпро

"У випадку позитивного тестування, ми супроводжуємо людину до ВААРТ-терапії, яка присікає вірус в організмі. Проводимо людину по всім кабінетам і консультуємо її, для того, щоб вона привела на тестування свого партнера у інтимному плані, чи по шприцю. Щоб ми могли його також поставити на лікування", — говорить волонтерка Ганна Ларченкова.

Всього на території Дніпропетровщини 43 центри, де надають допомогу інфікованим людям. За інформацією представниці пресслужби облдержадміністрації Марини Бойко, лікування отримують 26 751 людина. Препарати для ВААРТ-терапії Дніпровський центр боротьби з ВІЛ отримує від декількох організацій, про це розповідає завідувачка Олена Ліснича. "Терапію ми отримуємо від трьох організацій — це ПФАР, СіДІСі та Глобального фонду. Також ми отримуємо терапію від держави, яка її закупає. Також у нас є діти, які отримують цю терапію, які народжені від ВІЛ-інфікованих жінок, у яких підтвердився діагноз", — говорить Дніпровського центру боротьби з ВІЛ/СНІД Олена Ліснича.

Олена Ліснича каже: у Дніпрі з діагнозом ВІЛ зареєстровані 5 872 людини, з яких ВААРТ-терапію отримують 5 311.

У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині 5 тисяч 872 людиниФото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі з діагнозом ВІЛ нині 5 тисяч 872 людини

Читайте також

  • Понад 343 тис. мешканців Дніпропетровщини зробили щеплення від коронавірусу

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди