Радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростував інформацію видання Politico про те, що адміністрація президента США Джо Байдена закликала українських партнерів не критикувати майбутню угоду з Німеччиною щодо "Північного потоку-2".
"Україна – демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності", — заявив Шолле під час візиту в Україну, передає Радіо Свобода.
Він також відзначив, що США та Німеччина дійсно погодили заходи з підтримки енергетичної незалежності України.
"Ми дійсно обговорювали з нашими німецькими колегами питання енергетичної безпеки України. Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність"– зазначив Шолле.
Що відомо
- 21 липня видання Politico з посиланням на власні джерела опублікувало статтю, в якій йшлося, що адміністрація президента США Джо Байдена закликала українських партнерів не критикувати майбутню угоду з Німеччиною щодо "Північного потоку-2" і спротив домовленостям може спровокувати погіршення відносин між Києвом та Вашингтоном.
- Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
- 16 липня у США Байден і Меркель підписали "Вашингтонську декларацію".
- 16 липня речник Зеленського Сергій Никифоров заявив, що Україна вітає намагання США і Німеччини розв'язувати проблему у зв'язку із добудовою і запуском газопроводу "Північний потік-2", однак у Києві не бачать практичних кроків щодо збереження транзиту газу через територію України.
- Також 21 липня американське видання The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела в урядових колах опублікувало інформацію, що США і Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".
Читайте також
"Меркель вирішила не робити Північний потік-2 полем битви для внутрішньої політики", — Конрад Шуллер
"Ми розглядаємо це як зброю": міністр енергетики Галущенко про "Північний потік – 2"
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!