Запоріжець 23 рази оскаржив у судах постанови патрульної поліції. Тепер вимагає компенсації

Запоріжець 23 рази оскаржив у судах постанови патрульної поліції. Тепер вимагає компенсації

Запоріжець 23 рази оскаржив у судах постанови патрульної поліції. Тепер вимагає компенсації Суспільне Запоріжжя

Запоріжець Олексій Можайський оскаржив у судах виписані йому постанови патрульної поліції. Протягом 4 років до адміністративної відповідальності колишнього майора міліції притягували 23 рази – за порушення правил дорожнього руху. У всіх справах запорізькі суди визнавали дії патрульної поліції неправомірними. Цьогоріч навесні Орджонікідзевський районний ухвалив сплатити Олексієві Можайському 20 тисяч гривень моральної шкоди. Цю суму він оскаржив 20 липня у Запорізькому Апеляційному суді.

Заявлена Олексієм Можайським перша сума моральної шкоди становила 255 тисяч гривень, — повідомив в Апеляційному суді адвокат позивача Олександр Ярошенко. За його словами, вона була обрахована згідно з судовою практикою, за наявності системних протиправних дій з боку відповідача. Адже Можайський взяв участь у 60 судових засіданнях, у більшості — без адвоката.

"Маємо 17 протиправних фактів, вчинених відносно Олексія Можайського, неправомірність яких доведена судом. Ми оцінили кожен факт у 15 тисяч гривень. 17 помножили на 15 і отримали 255 тисяч гривень", - пояснює адвокат.

Запоріжець 23 рази оскаржив у судах постанови патрульної поліції. Тепер вимагає компенсаціїСуспільне Запоріжжя

Олександр Ярошенко

Потрапив до “чорних списків” патрульної поліції, тому що відстоював свої громадянські права у судах, - таке пояснення дав Олексій Можайський суддям під час дебатів.

"Порушення виникали «на колінці». Це — не увімкнув покажчик поворотів, їхав без світла, не там припаркувався, не зупинився на вимогу поліцейського. Зупиняє поліція, кажуть: Доброго дня. Ми вас знаємо, куди поспішаєте? — Їду з родичами у справах. — Ага, ви вже приїхали. І співбесіда може тривати майже годину".

Запоріжець 23 рази оскаржив у судах постанови патрульної поліції. Тепер вимагає компенсаціїСуспільне Запоріжжя

Олексій Можайський у суді

Представник Департаменту патрульної поліції Запоріжжя на засідання до Апеляційного суду не з’явився. Тимчасова виконувачка обов'язків старшого інспектора пресслужби патрульної поліції в Запорізькій області Ольга Корнієнко пояснила Суспільному, що позиція та всі матеріали справи надали до суду разом з апеляційною скаргою:

"Оскільки цей день був завантажений іншими судовими засіданнями, то на дане перенесене службове засідання в Запорізькому апеляційному представнику Департаменту патрульної поліції не було змоги з’явитися".

По завершенні засідання Запорізький Апеляційний суд ухвалив рішення: збільшити нарахування моральної шкоди позивачу до 50 тисяч гривень.

Запоріжець 23 рази оскаржив у судах постанови патрульної поліції. Тепер вимагає компенсаціїСуспільне Запоріжжя

"Вкрай незадоволений, адже є стала практика відшкодування моральної шкоди, яка є в судах — це в рази більше, і за поодинокі незаконні дії. А тут систематичні незаконні дії протягом майже 4-х років. Зараз все триває і я залишаюсь беззахисним", - прокоментував рішення суду позивач.

Ухвалену Апеляційним судом моральну компенсацію у розмірі 50 тисяч гривень Олексій Можайський планує оскаржувати у касаційному суді.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди