Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутати

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутати

За чотири місяці до проміжних виборів народного депутата по 197 окрузі на Черкащині Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала активність потенційних кандидатів у першій половині липня. Про це Суспільному повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Черкаській області Захар Колісніченко

За його словами, офіційно виборчий процес розпочнеться лише 1 вересня, за тим кандидати зможуть зареєструватись і лише з наступного дня, згідно із законодавством, вони можуть розпочати агітацію:

"Однак, як бачимо, значна частина потенційних кандидатів уже солідно розгорнули свої агітаційні активності. Та оскільки наразі немає виборчого процесу, немає офіційно зареєстрованих кандидатів, то й дія виборчого законодавства на них не розповсюджується. Немає, до прикладу, обмежень щодо ведення агітації, ведення агітації не з виборчого фонду партії, чи кандидата та ряду інших обмежень, чим і користуються потенційні кандидати. Та наразі ми можемо говорити лише про порушення демократичних стандартів ведення виборчих кампаній, а не про порушення закону".

Сергій Василюк

Фронтмен гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк балатується у депутати від партії "Народовладдя". Із 5 по 11 липня він працював на окрузі: проводив зустрічі із виборцями, розповсюджував листівки та зіграв щонайменше десять концертів у різних населених пунктах округу, зокрема й у Черкасах, Золотоноші та Каневі.

На сторінці партії "Народовладдя" у фейсбуці було оплачено п'ять рекламних постів з афішами концертів та зустрічей Василюка на окрузі. Один такий промотований допис був і на сторінці очільника партії Юрія Левченка, котрий супроводжував Сергія Василюка на окрузі. Також із сторінки Левченка двічі було рекламовано допис із відео про те, що, за його словами, після однієї із зустрічей у Золотоноші правоохоронці хотіли скласти адмінпротокол через порушення правил розміщення агітації на що були відсутні правові підстави.

Окрім цього, Сергій Василюк закликав своїх прихильників підтримати його фінансово. За його словами, кошти планує використати на заставу та ведення своєї виборчої кампанії.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФейсбук партії "Народовладдя"

Владислав Голуб

Народний депутат попереднього скликання від 197-го округу Владислав Голуб наприкінці червня та на початку липня звітував у Facebook про зустрічі на окрузі: відвідав Піщане, Гладківщина, Шабельники та Бубнівська Слобідка, Будище, Байбузи та Яснозір‘я, де зустрічався з місцевими жителями, надавав юридичні консультації, щодо ринку землі, прав власників паїв та можливості захисту своєї приватної власності.

Як повідомляє ОПОРА, потенційний кандидат більше за інших представлений на окрузі у зовнішній рекламі. Матеріали з ознаками джинси про нього наявні і в друкованій пресі округу. Зокрема, в газеті "Вісник Золотоніщини" (№26 від 1 липня) розміщена стаття про те, що п’ять громад на Черкащині отримали камери безпеки завдяки організації ГО Владислава Голуба "Разом ми потужна сила". А, наприклад, у газеті "Канівчанка" (№28 від 14 липня) було розміщено статтю "Владислав Голуб: «Вивчення іноземних мов – інвестиція у майбутнє наших дітей»”, де потенційний кандидат, серед іншого, розповідав про те, скільки знає іноземних мов, та як це йому допомагає у житті. Наприкінці він пише, що разом із своєю командою постійно працює над залученням мільйонів гривень на реконструкцію та утеплення шкіл, тощо, але при цьому наголошує, що "важливим є не тільки зовнішній вигляд навчальних закладів, а й внутрішні акценти".

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбука Сергія Костенко

Також першого липня Владислав Голуб, якого ще за каденції у восьмому скликанні Верховної Ради, з деяким скандалом призначили головою Федерації футболу Черкаської області, виступив на сесії Черкаської міської ради з пропозицією присвоїти авторові переможного голу в матчі збірних команд з футболу Швеції та України, черкащанинові Артемові Довбику звання “почесний громадянин міста Черкаси”. Також колишній нардеп долучився до облаштування фан-зони для перегляду матчів  чемпіонату Європи з футболу в Черкасах.

ОПОРА проаналізувала, що у період із 1 по 15 липня Владислав Голуб зі своєї сторінки у фейсбуці один раз використав платну промоцію для допису, в якому потенційний кандидат звітує про те, що юристи його ГО "Разом ми потужна сила" за півмісяця провели консультації щодо ринку землі у 39 селах.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбуку Владислава Голуба

Андрій Іллєнко

Як повідомляє ОПОРА, депутат Верховної Ради сьомого і восьмого скликань, представник ВО “Свобода” Андрій Іллєнко теж зустрічається з людьми на окрузі, зокрема взяв участь у святкуваннях Івана Купайла у селах Прохорівка та Сушки на Канівщині, а також взяв участь у зібранні села Подільське на Золотоніщині, громада якого виступила проти будівництва заводу з протруювання насіння біля їхнього населеного пункту. Також звітує у фейсбук про те, що він за зверненням громади займається вирішенням проблеми закриття школи у селі Шабельники.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбука Андрія Іллєнка

Також кандидат ініціював концерти Romax та співачки EKA, які проходили у Черкасах, Золотоноші та Каневі 9, 10 та 11 липня. На заходах він роздавав календарі зі своїм фото та логотипом партії, а також газету. Концерт у Каневі завершився переглядом фіналу чемпіонату Європи з футболу.

ОПОРА проаналізувала, що у період із 1 по 15 липня шістнадцять разів дописи із його сторінки отримували платне просування.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбука Андрія Іллєнка

Євгеній Курбет

ОПОРА проаналізувала і діяльність депутата Черкаської обласної ради від партії "За майбутнє" Євгенія Курбета, який активно зустрічається із громадами та колективами підприємств на окрузісвого округу. Кандидат 4 липня побував на святкуваннях Івана Купайла у Мошнах, 6 липня надавав призи учасникам купальських змагань у Кропивні на Золотоніщині, того ж дня побував на заводі "Верес" у Каневі, 10 липня передав ліки для Черкаського обласного онкологічного диспансера та інше.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбуку Євгенія Курбета

У гезеті "Вечірні Черкаси" (№27 від 7 липня) було опубліковано джинсовий матеріал під заголовком "Євгеній Курбет знає як знизити ціну на газ". Цю ж статтю розмістили у ЗМІ округу, зокрема на сайтах 18000, Kanos, Прочерк, Золотоноша city, Канівчанка та на офіційному сайті Ліплявської громади. Окрім того, до прикладу, в газеті "Вісник Золотоніщини" (№26 від 1 липня) було опубліковано матеріал із заголовком "Євгеній Курбет долучився до благодійної акції золотоніської Ліги Сміху" (сам захід відбувався ще в червні).

Окремо слід згадати, що у канівській газеті "Дніпрова зірка" (№26 від 1 липня) розміщена замітка із відповіддю потенційного кандидата на питання щодо відкриття у червні соціального магазину у Каневі. Магазин є проєктом благодійного фонду “МХП – громаді” корпорації МХП (власник Юрій Косюк). Тут можна купити виготовлену на підприємствах корпорації курятину та інші деякі продукти харчування за пільговою ціною. Євгеній Курбет відповідає, що “відкриття магазину – це результат об’єднання соціально-відповідального бізнесу та місцевої влади”. Замітка доповнюють дві його фотографії із відкриття магазину.

За період із 1 по 15 липня дописи зі сторінки потенційного кандидата вісім разів отримували платне просування.

Сергій Лісовий

ОПОРА повідомляє, що депутат Черкаської обласної ради від партії "Слуга народу" Сергій Лісовий, який наразі є заступником голови ради, оновив зовнішню рекламу на окрузі, а також використовує платну рекламу до деяких постів зі своєї сторінки, однак вона не була маркована як політична.

Сергій Дудка

Від партії "Слуга народу" проводить агітацію і депутат Черкаської міської ради Сергій Дудка. Раніше деякі журналісти та експерти говорили, що провладна партія підтримає на цих виборах Євгенія Курбета. Однак наразі окрім Сергія Дудки, є ймовірність балотування міського голови Золотоноші, представника партії "Слуга народу" Віталія Войцехівського. Наразі офіційні коментарі від партії чи згаданих потенційних учасників процесу відсутні.

Іван Степанець

Громадський діяч публічно не висловлював своєї позиції про балатування у народні депутати, однак у ЗМІ з'являлись джинсові матеріали про політика: у газеті "Вісник Золотоніщини" (№25 від 24 червня), Іван Степанець 2 липня долучився до організації дитячого свята в мікрорайоні Дахнівка у Черкасах, а 10 липня дарував подарунки на фольклорному  фестивалі "Мистецька Петрівка" в Гельмязові на Золотоніщині.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбуку Івана Степанця

Роман Сущенко

Депутат Черкаської обласної ради від партії "Європейська Солідарність", заступник голови обласної ради Роман Сущенко активно відвідує округ, зокрема і в рамках робочих поїздок, де зустрічається із громадами та колективами закладів і підприємств.

ОПОРА інформує, що 1 липня Роман Сущенко провів нараду з керівництвом Гельмязівської, Піщанської та Золотоніської тергромад, директорами шкіл, лікарями, керівниками комунальних закладів та установ, підприємтсв, медичних закладів, структурних підрозділів Нацполіції, освітніх закладів, будинків культури та активом об'єднаних громад. Також депутат відвідав святкування Івана Купайла та Гельмязівський психоневрологічний інтернат та інше.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбуку Романа Сущенка

Сторінка Черкаси NOW у фейсбуці поширювала платну промоцію для дев’ятьох дописів: публікації з відеоблогами Романа Сущенка про відвідини Гельмязівського психоневрологічного інтернату, про святкування Івана Купайла в Піщаному та про відкриття оновленого стадіону в Черкасах, що в ньому брав участь потенційний кандидат. Однак більшість зустрічей та заходів Роман Сущенко відвідує у статусі представника облради.

Микола Томенко

Лідер партії "Громадський рух «Рідна країна»" Микола Томенко 3 липня у Каневі взяв участь у кубку з пляжного волейболу, який підтримала його партія, а 12 липня побував на ефірі черкаського телеканалу ТРК "Ільдана".

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиФото з фейсбука Миколи Томенка

Ігор Шевченко

Лідер Партії "Успішна Україна" Ігор Шевченко у першій половині липня відзначився лише таргетованим на Черкащину постом у фейсбуці, у якому пропонував відповісти на питання, чи варто йому балотуватися.

Концерти, реклами і зустрічі: як на Черкащині агітують потенційні кандидати у депутатиСкрін реклами Ігоря Шевченка

ОПОРА додає, що інші потенційні кандидати в депутати Валерія Бондаренко, Ігор Зайчук та Леонід Даценко протягом першої половини липня не були помічені актвиністю на 197 окрузі.

Що відомо

  • 197-й черкаський округ, який раніше представляв чинний голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко, нині без депутата. На нинішню посаду його призначили наприкінці січня 2021-го року.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат і вже 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – власне на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди