"Мілвокі Бакс" уперше за 50 років стали чемпіонами НБА: відео

"Мілвокі Бакс" уперше за 50 років стали чемпіонами НБА: відео AP

У шостому матчі серії "Бакс" обіграли "Фінікс Санз".

"Мілвокі Бакс" - чемпіони Національної баскетбольної ліги сезону 2020/21. У фінальній серії "Бакс" здолали "Фінікс Санз".

Переможець фінальної серії НБА 2020/21 увійшов би в історію: "Бакс" могли виграти свій другий титул та перший за останні 50 років, а "Санз" - загалом уперше стати чемпіонами.

Фінальна серія між "Бакс" та "Санз" тривала шість матчів із семи можливих. "Фінікс" виграв два стартові поєдинки, проте "Мілвокі" змогли перехопити ініціативу та зробити камбек, ставши переможцями у чотирьох наступних матчах.

Зокрема, в останньому "Бакс" виграли з результатом 105:98. А найкращим гравцем команди став Янніс Адетокумбо, який набрав 50 очок, а також здійснив 14 підбирань та 5 блок-шотів.

Відео вирішального матчу плей-оф між "Бакс" та "Санз"

Фінальна серія "Бакс" - "Санз": як це було

• "Фінікс Санз" - "Мілвокі Бакс" 118:105 ("Санз" вийшли вперед у серії 1:0)
  • "Фінікс Санз" - "Мілвокі Бакс" 118:108 (2:0 на користь "Санз")
  • "Мілвокі Бакс" - "Фінікс Санз" 120:100 ("Бакс" скоротили відстань у рахунку - 1:2)
  • "Мілвокі Бакс" - "Фінікс Санз" 109:103 (нічия 2:2)
  • "Фінікс Санз" - "Мілвокі Бакс" 119:123 ("Бакс" виходять вперед - 3:2)
  • "Мілвокі Бакс" - "Фінікс Санз" 105:98 (перемога "Бакс" у серії 4:2)

Що означає ця перемога "Бакс"?

"Бакс" лише вдруге в історії стали переможцями НБА. Уперше "Мілвокі" виграли трофей у 1971 році - таким чином, різниця між цими титулами склала 50 років.

Таким чином, "Бакс" мають в активі найдовшу різницю в часі між двома здобутими титулами НБА. Перевершити це досягнення в майбутньому можуть лише чотири команди - "Сакраменто Кінгз" (70 років), "Атланта Гоукс" (63), "Фінікс Санз" (53) та "Лос-Анджелес Кліпперс" (51).

Рекорди також вдалося поставити і лідеру "Бакс" Яннісу Адетокумбо. З 50 очками він став одним із найрезультативніших гравців в історії фіналів НБА.

Зокрема, Янніс став сьомим баскетболістом в історії, що набрав 50 очок у фінальній серії. Та лише другим гравцем за останні 28 років після ЛеБрона Джеймса (55 очок у 1993 році) та ЛеБрона Джеймса (51 очко у 2018-му).

Також Яннісу вдалося стати другим баскетболістом за останні 50 років, хто набрав 33 очки за половину зустрічі. Попереднє досягнення належало Майклу Джордану.

Як відреагували вболівальники на перемогу "Бакс"?

Шоста гра серії між "Бакс" та "Санз" відбувалася на паркеті у Мілвокі. Біля 65 тисяч фанів, які зібралися поза межами арени, очікували на історичну перемогу своєї команди.

На кількість фанів поза межами арени звернули увагу і перед самим матчем. Вони зайняли усі будівлі довкола.

А після фінальної сирени прихільники "Бакс" яскраво відсвяткували перемогу команди.

Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика