Новий статут районної лікарні: чому це питання "роз'єднало" депутатів Хмельницької райради

Новий статут районної лікарні: чому це питання "роз'єднало" депутатів Хмельницької райради

Новий статут районної лікарні: чому це питання "роз'єднало" депутатів Хмельницької райради
Фото: Суспільне

Змінити статут Хмельницької центральної районної лікарні планують на позачерговій сесії районної ради. Це питання було виключене з порядку денного останньої сесії районної ради 15 липня, в роботі якої оголосили перерву.

Голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич каже: зміна статуту передбачає перереєстрацію фактичної адреси лікарні, оскільки зараз вона зареєстрована в селі Малиничі Розсошанської тергромади. Відповідно до законодавства, лікарню слід зареєструвати в Хмельницькому, за місцем фактичного перебування.

Голова фракції "За конкретні справи" Віталій Бандирський на сесії районної ради зазначив: питання про зміну статуту слід виключити з порядку денного, оскільки воно вимагає розгляду профільної комісії.

Головний лікар та депутат районної ради Олександр Костюк каже: за зміною фактичної адреси, згідно законодавства, має йти і передача майна лікарні Хмельницькій міській громаді. Додає: не проти такого рішення. Зараз, каже, центральна районна лікарня обслуговує 40 тисяч жителів з усього колишнього Хмельницького району. Заклад наразі фінансує чотири громади.

"Якщо лікувальний заклад реорганізують і закриють, то куди мають звертатися за допомогою мешканці цих громад?" - запитує лікар.

Завідуючий хірургічним відділенням Василь Антонюк вважає, що при реорганізації його відділення можуть повністю розформувати, людей скоротити, адже в місті є своє хірургічне відділення.

Завідуюча інфекційним відділенням Світлана Прозорська разом з колективом також переймається можливим скороченням в майбутньому.

Інфекційне відділення Хмельницької ЦРЛ можуть закрити, вважають його працівники. Фото: Суспільне Поділля.
Інфекційне відділення Хмельницької ЦРЛ можуть закрити, вважають його працівники. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне

Голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич говорить: поки питання про передачу майна на сесії не підніматимуть, лише змінять фактичну адресу.

"Депутати і я дотримуємось тієї думки, що ми максимально довгий термін маємо зберегти дану юридичну особу, щоб люди отримували якісні послуги. Звичайно, що певні відділення треба перепрофільовувати. В нас не так давно її виключили з переліку "ковідних", - каже чиновник. Та додає: питання розглянули на всіх депутатських комісіях. Щодо скорочення персоналу, то це питання керівництво лікарні має вирішувати в діалозі з владою міста при передачі майнового комплексу, вважає чиновник.

Заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш каже: міська влада в лютому вела переговори з районною радою щодо передачі лікарні на баланс громади.

Під час реорганізації ЦРЛ на хірургічне відділення може чекати повне розформування. Фото: Суспільне Поділля.
Під час реорганізації ЦРЛ на хірургічне відділення може чекати повне розформування. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне

"Позиція залишається, що заклад повністю зберігається як заклад охорони здоров’я. Тобто, він буде функціонувати в тому вигляді, який є. Звичайно, з урахуванням того, що на території міста є відділення, які будуть дублюватися в діяльності. Можливо, в певних межах ми зможемо якісь коригування зробити", - каже Роман Примуш. Додає: поки міська влада не буде проводити діалогу з колективом лікарні, оскільки не має на це повноважень.

Виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області Сергій Яцковський каже: згідно чинного законодавства, районна рада мала передати майно до 1 липня. Та додає: "Місту дві лікарні не потрібні, і має розглядатись, що робити з такою лікарнею надалі, в який спосіб її утримувати". Громада, каже, має можливість співфінансування: "Хмельницька міська рада може ввести до складу співзасновників Розсошанську, Лісогринівецьку, Гвардійську, Чорноострівську громади колишнього Хмельницького району і спільно утримувати. Цей процес не заборонений. Лікарня, відповідно до реєстрації, зараз сплачує податки Розсошанській громаді".

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди