Іспит на знання державної мови: які результати у херсонських чиновників

Іспит на знання державної мови: які результати у херсонських чиновників

Іспит на знання державної мови: які результати у херсонських чиновників
Суспільне Херсон

Другий день у Херсонській бібліотеці ім. Олеся Гончара чиновники складають іспит на знання державної мови. 19 та 20 липня їх по 18.

Іспит складається з письмової та усної частин. Бібліотека Гончара - єдиний пункт тестування в області.

"Зареєструватися треба кожному особисто з будь-якого пристрою на сайті exam.mova.gov.ua, який створений спеціально для тестування. Ті, хто реєструються, повинні мати електронний цифровий підпис на файловому носії або на банк ID і вміти ним користуватися. Можна зареєструватися ще за допомоги Дії (ідентифікація особи), тобто безліч варіантів. Ви заходите в систему, далі обирайте пункт, там, де вам зручно буде складати іспит або там, де є вільні місця на певний час. Також обирайте дату і час проведення", розказала завідувачка відділу електронної бібліотеки Оксана Золотухіна.

Іспит на знання державної мови: які результати у херсонських чиновників
Суспільне Херсон

Якщо учасник зареєструвався, але не прийшов, наступну заявку він зможе подати через 4 місяці. На першу частину іспиту " Культура мови" і "читання" дається 1 година. Про свої результати учасники дізнаються одразу.

"Я набрав 76, як мені сказали, зі 100. Сказали, що це – хороший результат. Щодо тестових завдань, що там були… Я вже не пам’ятаю, 5 чи 6 блок завдань, де потрібно вибрати відповідність. Там був певний перелік слів і якась певна проблематика. Наприклад, розвиток фінансового суспільства України, соціального добробуту. Потрібно було підібрати 5 слів, які підпадають під цю табличку. Я там дещо вагався", - каже Артем Ербес, який працює у Білозерському районному суді.

Чекати на результати частини " Письмо" та " Говоріння" треба до двох тижнів. Роботи перевірятимуть фахівці.

"Мені сподобалась друга частина. Була тема письменності. Треба було написати 100 речень, щоб було приблизно десь 700 слів. Я вважаю, що ця частина була не досить складною", - говорить учасниця іспиту Вікторія Раделицька. Вона працює старшою інспекторкою митного поста "Крим".

Ігор Клим – виконувач обов’язків начальника Державної податкової служби в області. У посадовця 89 % правильних відповідей на тестові завдання.

"Я на 100% погоджуюсь із тим, що не тільки державний службовець, чиновник чи посадова особа місцевого самоврядування повинен вільно володіти державною мовою, а всі громадяни України повинні володіти нею. Я за єдині правила гри і за те, щоб ці правила гри не змінювалися часто. У мене в багажі є вже не один сертифікат про вільне володіння українською мовою, який я отримав декілька років тому", каже Ігор Клим.

Щодня у бібліотеці проходитимуть 3 іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12.30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди