Електоральні настрої: що відповіли харків'яни під час опитування групи "Рейтинг"

Електоральні настрої: що відповіли харків'яни під час опитування групи "Рейтинг"

Електоральні настрої: що відповіли харків'яни під час опитування групи "Рейтинг"
Суспільне Харків

62% опитаних збираються йти на вибори мера Харкова 31 жовтня 2021 року, свідчать дані опитування "Електоральні настрої жителів Харкова" соціологічної групи "Рейтинг". Які проблеми турбують харків'ян, в ефірі "Українського радіо Харків" розказав керівник групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Хто брав участь в опитуванні

Опитування "Рейтингу" проходило у Харкові на початку липня, участь у ньому взяли 1200 людей. За словами Антиповича, дослідження настроїв харків'ян соціологічній групі не замовляли, його соціологи провели з власної ініціативи. Питання ставили типові, такі самі, як і в інших регіонах України, каже керівник групи "Рейтинг".

"Це оцінка ситуації в місті, оцінка проблематики, довіра до основних регіональних політиків. У цьому випадку, оскільки ми говоримо про вибори мера Харкова, присутні й рейтинги мера", — розказав Антипович.

"У Харкові призначені вибори на кінець жовтня, ми будемо контролювати ситуацію на цих виборах. Наступне опитування можна буде очікувати не раніше вересня чи жовтня", — сказав Олексій Антипович.

Тарифи на комунальні послуги та дороги — чим незадоволені респонденти

За останні пів року настрої харків'ян щодо стану справ у місті не змінилися, коментує Олексій Антипович.

"За останні пів року незначно позитивні оцінки переважають негативні, але при цьому абсолютна більшість харків'ян кажуть, що ситуація в місті не змінилася, що так само можна віднести до позитивної оцінки, адже не стало гірше", — порівнює результати липневого опитування з попередніми соціолог.

Електоральні настрої: що розповіли харків'яни в опитуванні групи "Рейтинг"
ratinggroup.ua

За його словами, розмір тарифів на комунальні послуги люди, які брали участь в опитуванні, називали найактуальнішою проблемою.

"Перше місце з величезним відривом — за тарифами на комунальні послуги. Другу сходинку займають стан доріг та стан будинків і під'їздів. Тарифи як основну проблему для міста обрали 73%. Це значно більше, ніж в інших містах України. Дещо менші показники має проблематика злочинності, благоустрою дворів, опалення, водопостачання", — говорить Антипович.

Електоральні настрої: що розповіли харків'яни в опитуванні групи "Рейтинг"
ratinggroup.ua

"Є певні відмінності у віковому розподілі. Якщо тарифи важливі для майже 80% людей передпенсійного та пенсійного віку, то для молоді ця проблема важлива тільки для 64%. Стан доріг актуальний для половини серед молоді, для старших людей — для чверті", — додає соціолог.

Довіра до політиків

Опитування щодо кандидатури мера формулювали за списком людей, які вже балотувалися у мери Харкова, та тих, хто заявляв про намір брати участь у перегонах.

"Перевірили весь спектр політичних прізвищ, які присутні у Харкові. Коли почнеться подання кандидатур на мери, цей список може виявитися неточним. Наші результати вже говорять про те, що багатьом кандидатам варто подумати, чи треба йти [на вибори], чи треба якось об'єднуватися з іншими", — вважає Олексій Антипович.

Опитування щодо рівня довіри харків'ян до місцевих політиків, показало, що:

  • Ігорю Терехову довіряють 54% опитаних, не довіряють — 36%;
  • Юлії Світличній довіряють 38%, не довіряють — 44%;
  • Михайлу Добкіну довіряють 35%, не довіряють — 57%;
  • Олександру Фельдману довіряють 31%, не довіряють — 58%;
  • Євгенію Мураєву довіряють 29%, не довіряють — 39%, не знають такого — 31%.

"Харків'яни позитивно ставляться до Ігоря Терехова, Юлії Світличної, Михайла Добкіна, але у нього й 57% негативного ставлення, хоч і прихильників у Добкіна багато", — каже про результати опитування Олексій Антипович.

Читайте також: Вибори мера Харкова: Добкін каже, піде самовисуванцем

Згідно з опитуванням 1200 респондентів, 61% вважають, що на виборах мера Харкова переможе Ігор Терехов. Голосувати за нього готові 42,9% людей. Голос за Михайла Добкіна готові віддати 17,8% опитаних, також у Добкіна найвищий антирейтинг серед кандидатів: за жодних обставин його не підтримають 34% опитаних. У перемогу інших кандидатів вірить менш як 4% людей, йдеться у висновках соціологічного опитування.

Електоральні настрої: що розповіли харків'яни в опитуванні групи "Рейтинг"
Як відповідали на питання: "За кого б ви проголосували, якби вибори мера Харкова відбулися наступної неділі?". ratinggroup.ua

"62% людей однозначно сказали, що будуть брати участь у виборах, але з огляду на минулі місцеві вибори, ми спостерігали, як люди були готові йти голосувати, а явка склала 37-38%, тому ці цифри є завищеними", — зазначає соціолог.

"Є частина людей, які не визначилися чи кажуть, що не будуть брати участь у виборах", — говорить Антипович.

Що відомо

  • Після смерті Харківського міського голови Геннадія Кернеса Верховна Рада призначила позачергові вибори мера на 31 жовтня 2021 року. Офіційно виборча кампанія стартує за 50 днів до дня виборів.
  • Станом на липень 2021 року помітну політичну діяльність у Харкові ведуть секретар міськради Ігор Терехов та ексмер Михайло Добкін. Добкін вже заявив, що балотуватиметься на позачергових виборах як самовисуванець. Терехов участь у виборах досі не прокоментував.
  • З боку харківських громадських діячів лунали заяви про необхідність висування єдиного кандидата від "демократичних сил". Нині у Харкові тривають перемовини щодо висування єдиного "проукраїнського" кандидата в мери.
  • Навесні 2021 соцопитування провели Київський міжнародний інститут соціології та SOCIS: як коментували результати.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди