Немає інвесторів: обвалений гуртожиток у Чернігові відремонтують за рахунок міста

Немає інвесторів: обвалений гуртожиток у Чернігові відремонтують за рахунок міста

Немає інвесторів: обвалений гуртожиток у Чернігові відремонтують за рахунок міста
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові обвалений гуртожиток на Попудренка, 16 капітально відремонтують за рахунок міста. Інвесторів-забудовників, які б звели на цьому місці новий житловий будинок не знайшлося. На конкурсний відбір не подали жодної пропозиції, тому конкурс визнали таким, що не відбувся. Про це повідомляє прес-служба міської ради.

За словами міського голови Владислава Атрошенка, приватні забудовники не бачать для себе комерційної вигоди у будівництві нового будинку на Попудренка,16.

«Забудовникам економічно нецікаво здійснювати будівництво нового будинку. У тому числі через те, що безпосередньо у власників квартир у гуртожитку немає єдиної думки з приводу участі у програмі із заміни застарілого житлового фонду. Власники чотирьох квартир, які відмовились від участі у програмі, потім можуть просто шантажувати забудовників і замість своїх кімнат по 14 м2 вимагати по декілька квартир від інвесторів. Також певних складнощів додають і змінені нормативи, які впливають на будівництво», – сказав Владислав Атрошенко.

За словами заступника міського голови Олександра Атрощенка, вже доопрацьовується кошторисний розрахунок, який згодом буде переданий на експертизу. Після цього розпочнеться реалізація капітального ремонту будинку.

Нагадаємо, 12 грудня 2016 року 180 мешканців гуртожитку на Попудренка, 16 втратили дім через обвал стіни. Травмувалися семеро людей та загинула 25-річна жінка. Тоді обвалилися чотири поверхи, зруйнованими лишилися 8 кімнат.

Немає інвесторів: обвалений гуртожиток у Чернігові відремонтують за рахунок міста
Немає інвесторів: обвалений гуртожиток у Чернігові відремонтують за рахунок міста. ФОТО: Суспільне Чернігів

Людей з аварійного будинку відселили. Весь цей час будівля була під арештом, її не можна було зносити чи ремонтувати.

У службовій недбалості, що призвела до обвалу будинку, звинувачували тодішнього начальника комунального підприємства «Новозаводське» Вячеслава Ніколенка. У грудні 2020 року, його засудили до 4 років умовного позбавлення волі. Окрім цього, Ніколенко має сплатити по 50 тисяч гривень усім 33-м потерпілим внаслідок обвалу гуртожитку. Арешт накладений на гуртожиток суд постановив скасувати.

4 лютого 2021 року виконком Чернігівської міськради оголосив про проведення конкурсу, щоб обрати інвестора, який збудує новий будинок на місці обваленого гуртожитку.

Читайте також:

У Чернігові мешканці зруйнованого гуртожитку не отримали компенсацій

Вибір редакції

На початок