У Києві у 2022 році створять денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Він стане продовженням Центру гендерної рівності і функціонуватиме у Дніпровському районі.
Про це 20 липня повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА).
Як зазначає заступниця голови КМДА Марина Хонда, Київ отримав державну субвенцію на понад 6 млн гривень на створення центру.
"Дуже важливо, що в структурі нового центру буде працювати мобільна бригада, яка оперативно реагуватиме на випадки домашнього насильства. Основна мета діяльності такої бригади – невідкладне надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам", — додала чиновниця.
За її словами, створення такого центру – це продовження розбудови єдиної системи протидії та запобігання насильству. Вона запевнила, що це буде заклад, "який відповідатиме всім сучасним вимогам". Розташований він буде за адресою: вул. Райдужна, 6-А у Дніпровському районі столиці.
Читайте також: На Дніпропетровщині чоловік отримав рік в’язниці через домашнє насильство
Основними завданнями центру у КМДА визначили:
- надання комплексної соціально-психологічної та первинної правової допомоги постраждалим особам;
- організація та підтримка груп взаємодопомоги постраждалих осіб;
- організація та проведення семінарів і тренінгів для постраждалих осіб;
- проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання повторним випадкам насильства щодо постраждалої особи та формування нульової толерантності до його проявів у суспільстві;
- інформування населення про права постраждалих осіб та соціальні послуги, які надаються денним центром.
В адміністрації додають, що у закладі працюватимуть юрисконсульти, психологи і лікар-психолог, соціальні працівники. До складу мобільної бригади входитимуть психолог, соціальний працівник та водій.
Зазначається, що повноцінно новий денний центр повинен запрацювати у 2022 році.
Читайте також: Стереотип "Джеймса Бонда" або чому мовчать про насильство над чоловіками. Пояснює експертка
Водночас у КМДА нагадують, що якщо особи постраждали від домашнього насильства – вони можуть звернутися за телефоном на муніципальну гарячу лінію "Телефон довіри" за телефонами: 15-00 зі стаціонарного або 044-272-15-00 з мобільного.
Також можна звернутися особисто до Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству (вул. Іллєнка, 20). Також можна звертатися до поліції за телефоном: "102".
Читайте також
- На Донеччині засудили чоловіка, який вчиняв психологічне насильство.
- Рада посилила відповідальність за домашнє насильство.
- Майже кожен четвертий український чоловік зазнавав насилля на вулиці — Amnesty International.
- У Кропивницькому жертви домашнього насильства можуть безкоштовно отримати допомогу психолога.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!