ДУС повторним жеребкуванням визначить журі конкурсу на посаду гендиректора "Мистецького арсеналу"

ДУС повторним жеребкуванням визначить журі конкурсу на посаду гендиректора "Мистецького арсеналу"

ДУС повторним жеребкуванням визначить журі конкурсу на посаду гендиректора "Мистецького арсеналу"

Державне управління справами (ДУС) на офіційному сайті оголосило про проведення повторного жеребкування, щоби визначити кандидатів до складу комісії, яке обере генерального директора "Мистецького арсеналу".

Жеребкування призначено на 21 липня 2021 року на 10:00 в Державному управлінні справами. За онлайн-трансляцією можна слідкувати на YouTube за посиланням.

Нагадаємо, що 13 липня ініціативна група "Першого грудня" та Виконавча рада Українського ПЕН зробили заяву, в якій вони вимагають створити нову конкурсну комісію на виборах в "Мистецькому арсеналі", а також провести новий конкурс за процедурою, яка відповідає принципам прозорості, доброчесності та фаховості.

ДУС повторним жеребкуванням визначить журі конкурсу на посаду гендиректора "Мистецького арсеналу"Мистецький арсенал

14 липня Державне управління справами оголосило повторний конкурс на посаду гендиректора "Мистецького арсеналу".

Претендент або претендентка мають відповідати таким кваліфікаційним вимогам до посади: вища освіта, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіння державною мовою, досвід роботи на керівних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності не менше трьох років, здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.

16 липня виконувачкою обов'язків директорки "Мистецького арсеналу" призначили Олесю Островську-Люту: оскільки 14 липня закінчився строк дії її п'ятирічного трудового контракту.

Островська буде виконувати обов'язки директорки культурної установи до тих пір, поки не оголосять ім'я переможця повторного конкурсу на посаду директора чи директорки. 6 липня конкурсна комісія не змогла обрати керівника установи.

Що відомо

  • Вибори директора "Мистецького арсеналу" на найближчі п'ять років мали відбутися 6 липня.
  • На конкурс подали документи десять кандидатів, серед яких, наприклад, міністр культури часів Віктора Януковича Михайло Кулиняк та колишня директорка Арсеналу Наталя Заболотна, при якій в Арсеналі з'явився і "Книжковий Арсенал", і мільйонні борги. Проте жоден з дев'яти кандидатів не отримав необхідну більшість голосів – п'ять. Голоси розподілилися наступним чином: чотири отримав кандидат Михайло Кулиняк, три – Олеся Островська-Люта, Наталія Заболотна та Ірина Кислян – по одному голосу
  • З цієї причини голова комісії Василь Чернець оголосив повторний конкурс. Новий директор "Мистецького арсеналу" буде обраний не раніше як у вересні.
  • Ще до оголошення підсумків голосування культурна спільнота заявила про перелік проблем, які дискредитували б будь-який результат конкурсу. Зокрема, йдеться про конфлікт інтересів, пов’язаний з головою комісії Василем Чернецем. Двоє з учасників конкурсу є його безпосередніми підлеглими. Михайло Кулиняк, який набрав найбільшу кількість голосів на конкурсі, та Роман Недзельський, працюють в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, якою керує Чернець.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше