П’ята частина абітурієнтів не змогли скласти зовнішнє незалежне тестування з історії України
Про це під час пресконференції розповів керівник Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) при Міністерстві освіти і науки Валерій Бойко, повідомляє Укрінформ.
"Майже 20% наших абітурієнтів не склали тест з історії України. Це діти, які абсолютно не володіють картографічними вміннями. І які абсолютно не орієнтуються в історичній хронології, не в тому понятті – що, де, коли і як відбувалося, а вони не здатні розташувати події, між якими відстань 10-20 років", – зазначив він.
За словами Бойка, такі абітурієнти не здатні аналізувати елементарну діаграму і співвідносити дату на ній з варіантом відповіді. Посадовець зазначив, що вони також не спроможні пригадати чотири канонічні події, які привели до незалежності України.
"З точки зору суспільствознавчого компоненту наші діти демонструють більш загрозливі і більш невтішні результати ніж ті, які демонструють з математики", – підсумував Бойко.
Що відомо
- 14 липня у системі Єдиної державної бази з питань освіти (ЄДЕБО) почалося подання електронних заяв до закладів освіти.
- З 1 липня в Україні розпочалася реєстрація електронних кабінетів для вступу абітурієнтів до закладів вищої освіти.
- Найпопулярнішими предметами зовнішнього незалежного оцінювання-2021 стали українська мова і література, історія України та математика. Останній предмет не слали близько 32% абітурієнтів.
- У 2021 році найбільше випускників не подолали поріг "склав/не склав" на ЗНО з математики. Водночас найменший відсоток тих, хто не склав, був з фізики.
- Міністерство освіти та науки України опублікувало наказ про затвердження умов вступної кампанії на 2021 рік.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!