На Каннському кінофестивалі Шведський фонд підтримав фільм українського режисера

На Каннському кінофестивалі Шведський фонд підтримав фільм українського режисера

На Каннському кінофестивалі Шведський фонд підтримав фільм українського режисера Кадр з фільму "Ля Палісіада"

На кіноринку Каннського кінофестивалю український фільм "Ля Палісіада" отримав 34 000 євро від Гетеборзького кінофонду. Стрічка режисера Філіпа Сотниченка стала одним з трьох підтриманих проєктів. Отримані кошти дозволять завершити роботу над фільмом.

"Ля Палісіада" – повнометражний ігровий дебют Філіпа Сотниченка.

Як йдеться на сайті Держкіно, стрічка створюється у жанрі, який самі кінематографісти називають "пострадянський нуар". Події розгортаються в Україні в 1996-му році, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.

На Каннському кінофестивалі Шведський фонд підтримав фільм українського режисера"Ля Палісіада"

Кінофонд Гетеборзького кінофестивалю – це нова ініціатива, що має на меті підтримати кінопроєкти та проєкти серіалів з України, Бразилії, Судану та курдських кінорежисерів в Ірані, Іраку, Сирії та Туреччині. Вона спрямована на зміцнення кіноіндустрії, на сприяння урізноманітненню культури та медіа, та на підтримку креативної свободи та свободи слова.

На Каннському кінофестивалі Шведський фонд підтримав фільм українського режисера

"Ля Палісіада" в Каннах

Підтримка надається трьом проєктам на етапі розробки, зйомок та на етапі монтажно-тонувального періоду. На цю секцію було подано 187 заявок, а заголом у фонд – понад 1000.

Очікується, що скандинавська прем'єра фільму відбудеться на цьому фестивалі.

Читайте також

Переможна стрічка "Титан", вітання від Тільди Свінтон та Україна на кіномаркеті | Канули в Канни

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше