«Янголи дощу» шукають приміщення для занять

«Янголи дощу» шукають приміщення для занять

«Янголи дощу» шукають приміщення для занять

Для 28 дітей від 12 до 16 років із захворюванням аутизму в Івано-Франківську немає приміщення для занять. Про це розповіла голова громадської організації «Янголи дощу» Олена Єрмилко. Аутизм – розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, комунікації, повторюваною поведінкою.

Синові Мирослави Шкіри – Євгенові 15,5 років. Хлопець, за словами мами, особливий, але такий бажаний. Зараз він навчається у навчально-реабілітаційному центрі в Угорниках. Мирослава Шкіра розповідає: «Пів року, рік, ще один навчальний, – і ми закінчуємо школу. І страшно стає, тому що хочеться, щоб дитина відвідувала заняття. Заняття дуже гарні, на екскурсії ходять, приготуванням займаються, – але все, школа закінчиться, і ми не будемо мати де дітися».

В Івано-Франківську є дві організації, які займаються дітьми з аутизмом від 3-х років, розповідає голова громадської організації «Янголи дощу» Олена Єрмилко. Жінка також виховує 13-річну дочку Олександру. Вона каже: «Дальше їх треба привчати таким елементарним речам дорослого життя, як самостійне приготування їжі, похід в магазин, вміння поприбирати. Вдома це зробити дуже важко тому що, коли вони це бачать і наслідують один одного, все-таки легше. Також фізичні вправи, йога, танці».

В обласній системі соціального захисту населення нема закладів для дітей з аутизмом. При тому є шість реабілітаційних центрів з денним перебуванням та Залучанський будинок-інтернат.

«Цей заклад приймає дітей на проживання віком від восьми років. Це важкі діти, з важкими психічними захворюваннями. Цей заклад дітей з аутизмом не приймає, тому що аутизм, ми вважаємо, не є важкою формою захворювання. Ці діти потребують певної уваги зі сторони батьків. Повинен бути більше освітянський напрям з цими дітьми, щоб їх адаптувати в соціумі», – вважає заступниця начальника управління соціального захисту населення обласного департаменту соціальної політики Ганна Попович.

Телефоном директор Івано-Франківського міського департаменту комунальних ресурсів Ігор Гриненько повідомив, що поки що розглядають варіанти приміщення для ГО «Янголи дощу». І прокоментують, коли буде результат.

Авторка: Ірина Андріїв

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди