Три медалі, рекорд сезону серед юніорів. Як виступила Україна на юніорському Євро з легкої атлетики Хрестина Ромащук

Результати турніру.

Збірна України завершила виступи на ще одному легкоатлетичному турнірі, що пройшов у Таллінні. Після молодіжного чемпіонату Європи столиця Естонії прийняла юніорський Євро, на якому змагалися легкоатлети віком до 20 років.

На юніорському чемпіонаті Європи українська збірна здобула три нагороди, у тому числі одну - у заключний день змагань. Стрибун з жердиною Олександр Онуфрієв з особистим рекордом здобув "бронзу".

Єдину золоту медаль Україна виграла зусиллями 17-річного метальника списа Артура Фельфнера, який встановив новий юніорський рекорд сезону. А 18-річна Світлана Жульжик виграла "срібло" на 800-метрівці.

Усі медалі України на юніорському Євро з легкої атлетики

Крім нового юніорського рекорду сезону, українські легкоатлети встановили два особистих рекорди на Євро. Світлана Жульжик пробігла 800 метрів з результатом 2:04.02 хвилини. А от Онуфрієв покращив особистий рекорд на 14 сантиметрів.

З трьома медалями юніорська збірна України посіла 14-е місце в медальному заліку Євро. Перемогу в ньому здобула Велика Британія, яка на турнірі виграла 12 медалей, шість з яких - золоті.

Топ-5 медального заліку юніорського Євро з легкої атлетики

• 1. Велика Британія: 6 "золото" + 1 "срібло" + 5 "бронза"
  • 2. Німеччина: 4+4+7
  • 3. Ірландія: 4+0+0
  • 4. Іспанія: 3+4+1
  • 5. Польща: 3+3+2

...

• 14. Україна: 1+1+1

Результат збірної України - найгірший за останні шість років. У 2015 році на юніорському Євро українці також здобули три медалі, однак усі були бронзовими.

Найкращим результатом України залишається виступ на юніорському Євро у 2017 році. Тоді українці здобули шість нагород (чотири - золоті) та посіли третє місце в медальному заліку.