"Суспільно-політичні настрої мешканців Тернополя". Результати соціологічного опитування

"Суспільно-політичні настрої мешканців Тернополя". Результати соціологічного опитування

"Суспільно-політичні настрої мешканців Тернополя". Результати соціологічного опитування оригінальне

"Суспільно-політичні настрої мешканців Тернополя" презентував керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович. За його словами, це – результати опитування, яке проводили в лютому.

Працівники групи запитували тернополян, наскільки вони задоволені роботою влади, про проблеми і сфери розвитку міста та країни.

На презентації Олексій Антипович показував слайди, на яких - відповіді тернополян під час опитування.

Наприклад, чи планують вони поїхати закордон на заробітки цьогоріч?. 81% опитаних відповіли, що не планують. Опитали приблизно - 800 осіб, розповів Олексій Антипович. За його словами, похибка результатів опитування – 3,5%:

"Кожен 4-й мешканець Тернополя збирається їхати на заробітки в цьому році. Це дуже багато. Дещо нижче показники в інших містах Галичини. Але при тому, що кожен другий має родичів закордоном – це означає, що люди таки будуть їхати надалі".

Серед переліку проблем міста - тернополяни виділили вартість комунальних послуг. 42% опитаних обрали цей варіант, каже Олексій Антипович:

"Основною проблемою є тарифи. Але це традиційна відповідь. Українець і тернополянин зокрема, є тими, які ніколи би нічого не хотіли платити. Тобто, 10 грн за воду це дорого. 5 грн за воду – це менш дорого, але дорого – все рівно мала би бути безкоштовна вода. Тобто, тарифне питання я би взагалі виносив за дужки – це завжди болить, скрізь болить".

За словами Олексія Антиповича, також проблемними тернополяни вважають стан доріг міста. Цей варіант обрали 30% опитаних та "Хаотичну забудову міста багатоповерхівками" 22%. Варіантів відповіді на це питання було 25. "Інше" обрали 5%, "Важко відповісти" та "Погана якість повітря" - по 3%.

Щодо сфер, на які міська влада має звернути увагу - це медична. За словами Олексія Антиповича - так вважає 41% опитаних:

37% тернополян вважають, що пріоритетом для міської влади має бути якість житлово-комунальних послуг, 30% - "за" якість доріг. Варіантів було 24. "Інше" та "Важко відповісти" обрали по 3% голосів. "Жодне з перелічених" не обрав ніхто:

"Найменше задоволення – роботою саме медичних закладів у місті Тернополі. Це порівняно з громадським транспортом, з міською радою… і найперше, на що має звернути увагу міська влада, згідно думок тернополян – є медичні заклади. Тобто, якість медичного обслуговування, вартість медичного обслуговування, якість лікарів, умови, в яких вони надають свої послуги – є надзвичайно важливими для мешканців Тернополя. І саме ця сфера, вважають тернополяни, має бути пріоритетною для міської влади".

Опитування в Тернополі проводили близько 40-ка працівників "Рейтингу" з 5-го по 11-го лютого.

Відомо:

Соціологічна група "Рейтинг" створена у 2008-му році як недержавна, дослідницька організація, яка проводить соціологічні дослідження з дотриманням міжнародних стандартів. Група працює по всій Україні, у ній понад 300 осіб. Клієнтами є політичні партії, політики, органи влади, громадські організації, медіа, бізнес, розповів Олексій Антипович.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди