17-річний українець Фельфнер розгромив суперників й виграв "золото" юніорського Євро у метанні спису

17-річний українець Фельфнер розгромив суперників й виграв "золото" юніорського Євро у метанні спису

17-річний українець Фельфнер розгромив суперників й виграв "золото" юніорського Євро у метанні спису European Athletics

Це найкращий результат сезону в світі серед юніорів.

Україна здобула перше "золото" на юніорському чемпіонаті Європи з легкої атлетики. Після двох змагальних днів українці були без медалей, але на третій день легкоатлети виграли одразу дві нагороди. На дівочій 800-метрівці "срібло" з особистим рекордом здобула 18-річна Світлана Жульжик.

Читайте також: 18-річна українська бігунка Жульжик з особистим рекордом вирвала "срібло" на юніорському Євро

А в метанні спису серед хлопців статус головного фаворита підтвердив 17-річний Артур Фельфнер - він виграв "золото" з найкращий юніорським результатом сезону у світі.

Фельфнер підходив до юніорського чемпіонату Європи у статусі лідера європейського сезону. Уже в кваліфікації він зробив заявку на перемогу - метнув спис на 77.49 метра, оновив особистий рекорд і з першої спроби кваліфікувався до фіналу.

Безпосередньо у фіналі 17-річний українець зробив дві спроби за 76 метрів, а в четвертому підході метнув на 78.41 метра - новий особистий рекорд та найкращий результат серед юніорів у цьому сезоні.

  • Відео рекордної спроби українця Фельфнера

Загалом у фіналі Фельфнер продемонстрував чотири найкращі спроби, а його перевага над найближчим конкурентом склала більше 5 метрів!

  • Євро U20. Метання спису, хлопці. Результат
  1. Артур Фельфнер (Україна) - 78.41 м
  2. Онні Руконгас (Фінляндія) - 73.06 м
  3. Ленні Бріссеулт (Франція) - 72.62 м

Що сказав Фельфнер після перемоги

"Перш за все, хочу подякувати усім конкурентам у секторі. Було честю змагатися тут - усе пройшло дуже класно: хороші умови та хороша робота організаторів. Я почуваюся задоволеним, що зміг метнути на новий особистий рекорд - дуже радий цьому результату. Атмосфера була неймовірною, маю подякувати також тренеру, сім'ї та друзям".

Хто такий Артур Фельфнер

  • 17-річний українець, представляє Київську область.
  • Його найкращий результат 78.41 метра - 11 найкращий в історії українського чоловічого метання спису. Лише 10 атлетів метали спис далі.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу