Роковини трагедії МН17: п'ять країн виступили зі спільною заявою, а США звернулися до Росії

Роковини трагедії МН17: п'ять країн виступили зі спільною заявою, а США звернулися до Росії

Роковини трагедії МН17: п'ять країн виступили зі спільною заявою, а США звернулися до Росії
Фото: Укрінформ

У роковини збиття літака Малайзійських авіаліній MH17 над Донбасом міністри закордонних справ країн-учасниць об’єднаної слідчої групи (Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України), закликали встановити істину в цій справі. Водночас США закликали Росію взяти відповідальність за трагедію.

Відповідну заяву оприлюднило українське МЗС.

"Наші думки залишаються з тими, хто загинув на борту, з їх сім'ями і близькими. Для нас вкрай важливо залишатися непохитними перед зобов'язаннями із встановлення істини, правосуддя і притягнення винних до відповідальності", йдеться в заяві.

Країни наголосили на "важливості збереження прихильності у встановленні істини, справедливості". Також міністри висловили впевненість "у незалежному, відкритому і неупередженому кримінальному переслідуванні ймовірних злочинців".

Читайте також: Річниця трагедії МН17: хроніка розслідування та участь України

Своєю чергою посольство США в Україні закликало Росію визнати відповідальність у збитті малайзійського боїнга МН17.

"Росія дотепер не визнала цих фактів. У 7-у річницю цієї трагедії ми закликаємо визнати відповідальність у збитті літака та повністю співпрацювати зі слідством", заявили в американському диппредставництві.

Що відомо

  • 8 липня Окружний суд Гааги, який розглядає справу про збитий літак рейсу MH17 авіакомпанії Malasya Airlines, відхилив клопотання адвокатів обвинуваченого Олега Пулатова щодо вивчення усіх уламків повітряного судна.
  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН-17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістами та розповіли про свої очікування від суду.
  • Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.
  • Окружний суд Гааги 1 лютого 2021 року поновив слухання у справі рейсу MH17.
  • Прокуратура Нідерландів під час судового процесу про збиття літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі.
  • Захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова отримав від суду дозвіл доступ до уламків зі своїм експертом для оцінки пошкоджень.
  • Служба безпеки України затримала куратора бойовиків, причетного до збиття літака MH17.
  • 26 травня відбулось судове засідання на військовій авіабазі Гілзе-Ріен у Нідерландах, де представники суду оглянули реконструкцію збитого літака рейсу МН17.
  • Окружний суд Гааги у справі про збиття рейсу МН17 звинуватив адвокатів підозрюваних у навмисному затягуванні процесу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок