Борг споживачів послуг "Миколаївводоканалу" складає понад 111 млн грн

Борг споживачів послуг "Миколаївводоканалу" складає понад 111 млн грн

Борг споживачів послуг "Миколаївводоканалу" складає понад 111 млн грн
Колаж — Єлизавети Усатенко

Станом на перше липня 2021 року, загальна заборгованість абонентів Споживачів послуг на підставі договору"Миколаївводоканалу", з оплати послуг з водопостачання та водовідведення, склала понад 130 мільйонів гривень. Зокрема, населення заборгувало понад 111 мільйонів 113 тисяч гривень. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла речниця МКП "Миколаївводоканал" Ірина Крісанова.

"Здебільшого це одні й ті самі люди. З огляду на певний проміжок часу й роботу з Державною виконавчою службою ми бачимо, що ті, хто не сплачує за послуги водоканалу, зазвичай є боржниками й за інші послуги", – говорить Ірина Крісанова.

"Миколаївводоканал" має 186 тисяч абонентів (особових рахунків). З них приблизно 86 % мають прилади обліку. За словами Ірини Крісанової, співробітники відомства отримують багато дзвінків щодо можливості погашення заборгованості. Для цього потрібно звернутися безпосередньо до абонентського відділу й укласти договір з реструктуризації.

До боржників через несплату комунальних послуг може застосовуватися відповідальність у різній формі. Але припинення постачання тепла, холодної та гарячої води й водовідведення у разі заборгованості за ці послуги у споживача "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, не передбачено.

Читайте також: "Що чекає на споживача у разі несплати за комунальні послуги. Розповідає Мін'юст"

Відповідно до статті 26 закону "Про житлово-комунальні послуги" у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

"Бувають різні ситуації. Наприклад, борг накопичився через те, що багато зареєстрованих мешканців у приміщенні. Йде нарахування за нормою, а фактично, там проживає одна або дві людини. Ми йдемо назустріч, дозволяємо встановити лічильник, щоб поступово гасити ту заборгованість, яка вже виникла, і, відповідно, зменшити свій платіж за спожиту послугу", – пояснює речниця підприємства.

Якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення коштом іншого майна боржника. Тобто якщо сума заборгованості за виконавчим документом не перевищує 120 000 грн, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло не здійснюється.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди