У Зеленського заявили про відсутність "кроків" з боку ЄС і США щодо протидії "Північному потоку-2"

У Зеленського заявили про відсутність "кроків" з боку ЄС і США щодо протидії "Північному потоку-2"

У Зеленського заявили про відсутність "кроків" з боку ЄС і США щодо протидії "Північному потоку-2"
Речник президента Зеленського Сергій Никифоров. Фото: Андрій Стасюк/Суспільне

Україна вітає намагання США і Німеччини розв'язувати проблему у зв'язку із добудовою і запуском газопроводу "Північний потік-2", однак у Києві не бачать практичних кроків щодо збереження транзиту газу через територію України.

Про це заявив 16 липня речник президента Сергій Никифоров.

За його словами, Зеленський вітає зусилля президента США Джо Байдена та бундесканцлерки Ангели Меркель із врегулювання кризи у зв'язку з добудовою і запуском газогону "Північний потік-2", однак відзначає "відсутність конкретних кроків з протидії загрозам від запуску цього трубопроводу".

"Ми вдячні їм (США і ФРН — ред.) за відданість територіальній цілісності України, за підтримку суверенітету, за їхні заяви про те, що "Північний потік-2" не можна дозволити Росії використовувати як зброю і що Україна, навіть по завершенню дії чинного контракту, на транзит газу, має залишатися транзитною стороною. Щоправда, ми не почули найцікавішого — як саме сторони намагатимуться це забезпечити", — зазначив Никифоров.

Читайте також: В ОПУ найближчими днями назвуть дату візиту Зеленського до США

За його словами, в ОП стежили за підписанням "Вашингтонської декларації" між президентом США Джозефом Байденом і Ангелою Меркель і сподіваються, що на ФРН і США залишаться "вірним своїм деклараціям" щодо твердження про боротьбу з несправедливістю і нерівністю у світі: "Вони пообіцяли... протистояти несправедливості та нерівності скрізь, де це відбувається. Президент Зеленський сподівається, що саме так це і буде: що найпотужніша країна світу і найпотужніша країна Європи залишаться вірними своїм деклараціям і принципам і не проміняють їх на короткострокові комерційні інтереси".

Що відомо

  • 12 липня заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час спільного брифінгу із президентом Володимиром Зеленським заявила, що Німеччина виступатиме за збереження транзиту газу через українську територію навіть у разі, якщо газогін "Північний потік–2" увійде в експлуатацію.
  • Представник німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) з питань зовнішньої політики Родер Кізеветтер заявив, що російський газогін "Північний потік-2" є геополітичним проєктом, мета якого — "виключити Україну з газового транзиту".
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
  • 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок