Життя колишнього району: що змінилося на Коропщині після проведення реформи

Життя колишнього району: що змінилося на Коропщині після проведення реформи

Життя колишнього району: що змінилося на Коропщині після проведення реформи
ФОТО: Суспільне Чернігів

Селищна рада переїхала в будівлю колишньої райдержадміністрації, з’явився автобусний маршрут до нового райцентру, а в керівників громад ускладнився документообіг з районом. Такі зміни відбулися у колишньому Коропському районі. Рік тому Верховна Рада проголосувала за постанову про укрупнення районів. На Чернігівщині замість 22 утворили п'ять. Їх центри – Чернігів, Ніжин, Прилуки, Корюківка та Новгород-Сіверський.

Саме останньому райцентру підпорядковується колишній Коропський район.

Робітники звільняють від старих меблів приміщення колишньої Коропської райдержадміністрації. Після того, як Короп перестав бути райцентром, тут працюватимуть чиновники селищної ради.

Тарас Молочко говорить – нині скоротили 70 відсотків персоналу колишніх райдержадміністрацій.

«Якщо казати в процентному співвідношенні, то 30% змогли ми взяти на роботу на віддалені робочі місця – це в інших громадах. 16 – в Коропській і 13 в Семенівській у нас є віддалених робочих місць. Це – працівники соціального захисту, державні реєстратори, це працівники архівного відділу».

Володимир Куніцин стверджує: після укрупнення району для них ускладнився документообіг з новим райцентром. Бо далеко їздити.

«85 кілометрів в одну сторону. От ми їздимо туди зараз через Шостку, через Сумщину. Дуже незручно. Коли створювали, то говорили, що не треба буде їздити, все буде онлайн. Нічого подібного. Їздить і поліція постійно, майже щодня, їздить і соцзахист. Ми змушені – я доволі часто, буває через день».

Тарас Молочко розповідає – так сталося, бо працюють за старим законом. Якщо Верховна Рада ухвалить новий, РДА виконуватимуть здебільшого функції нагляду.

«На сьогодні ми працюємо на підставі закону про райдержадміністрації, але у ВР розглядається законопроект, який функціонал адміністрацій наблизить до префекторних».

Сусідня з Коропом громада – Понорницька. Вона ближче до Новгорода-Сіверського. На пам’яті Володимира Кривопуска районний центр змінювався тричі: спочатку це була Понорниця, потім – Новгород-Сіверський, потім – Короп, і ось знову Новгород-Сіверський.

В сусідніх Покошичах, які до Новгорода-Сіверського найближче, навіть зраділи, що відтепер райцентр перенесли з Коропа.

«Нам сюди ближче, нам сюди зручніше. Їздимо. Нам подобається. Ми хотіли, ми цього домоглися... І підписи збирали. Все добре», – каже Анна Надточій, жителька села Покошичі колишнього Коропського району.

Одна із причин, чому в Покошичах радіють новому райцентру, каже Любов Селивоненко – новий автобусний маршрут до Новгорода-Сіверського. Його сюди пустили тиждень тому, аби з’єднати між собою населені пункти укрупненого району.

Голова Коропської громади Володимир Куніцин реформою й укрупненням району не задоволений.

«Коли ми не стали районним центром, я думаю, не лише ми, ставлення до нас таке, ми відійшли на другорядний план. З точки зору нашої громади, нашого району, ми суттєво втратили і маємо багато з цього проблем».

Тарас Молочко переконує – за рік робити висновки про результати реформи зарано.

«Певний час потрібен, щоб ми зробили висновки, наскільки вплинула ця децентралізація, наскільки вплинула ця реформа на життя району. Наразі ми вивчаємо потенціал нашого вже новоутвореного району... Треба просто об’єднувати зусилля і робити такий мозковий штурм: як ми вже наш новоутворений район будемо розвивати. От в цьому суть».

Читайте також:

5 проблем нових районів на Чернігівщині: думка голови райради

На початок