Право власності на територію колишньої виправної колонії №48 передали фірмі "ДЕВЕЛОПМЕНТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС". Вона входить до групи компаній SoftServe. За словами співзасновника IT-компанії Олега Дениса, там планують побудувати кампус.
Що буде на місці колонії
Будувати кампусІноді кампусом називають і відокремлену територію, що належить певній великій компанії, на якій міститься корпоративна внутрішньо-фірмова інфраструктура, у тому числі з соціальними (а іноді й житловими) об'єктами.Головний офіс багатонаціональної корпорації комп'ютерних технологій Apple Inc. розташований у кампусі в місті Купертіно, Каліфорнія. (корпоративне містечко) будуть на території 10 га, де раніше була виправна колонія №48.
"Як мінімум, це мають бути офіси, сучасні, частини житла, освітні заклади. Починаючи із SoftServe університету, школа, садочок", – розповідає Олег Денис.
Будівництво кампусу можуть розпочати приблизно за рік. Як виглядатиме територія визначатимуть на конкурсі.

"Такого за масштабом конкурсу по суті в Україні ще не було. Це має бути архітектурно-містобудівний конкурс. Він дасть можливість визначити ідеальне, найкраще проєктування цієї території",– розповідає головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
За словами співзасновника IT-компанії, перший конкурс планують розпочати у вересні.
"Сподіваюся, що він триватиме до нового року, а далі все залежить від документів зміни призначення землі, від проєктних робіт, від самого проєкту. Перші результати, мабуть, через 2-3 роки після старту ми вже будемо бачити", – каже Олег Денис.
Що передувало продажу
Колишню колонію продало Міністерство юстиції. Зробили це на електронному аукціоні двома лотами. Перший – це нерухомість на ділянці понад 10 гектарів. Найбільшу ціну запропонувала компанія "ДЕВЕЛОПМЕНТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС" — понад 377 мільйонів гривень. Вона входить до групи SoftServe.
Читайте також: Виправну колонію у Львові продали за понад 377 мільйонів гривень – Мін’юст

Другий лот — нерухомість на майже одному гектарі землі. Її купив Ринок сільськогосподарської продукції "Шувар". Вони запропонували 30 мільйонів гривень.
"З одного боку кожен законсервований заклад виконання покарань потребує охорони, утримання і в середньому це до 5 мільйонів гривень витрат в рік, навіть, якщо нема жодного ув’язненого. У випадку приватизації держава дійсно отримує відразу величезні надходження", – каже заступник голови Фонду держмайна України Тарас Єлейко.
За частину грошей від продажу колишньої виправної колонії № 48 розпочнуть будувати новий слідчий ізолятор для Львова.
Читайте також: У Львові обрали архітектурний проєкт із будівництва СІЗО

"Грошей на повноцінний масштабний об’єкт Львову приблизно потрібно на 1000 місць СІЗО звичайно не вистачить навіть по попереднім розрахункам. Але наш план такий, що інші об’єкти у Львівській області, які будуть брати участь у приватизації, кошти від них також будуть спрямовуватися на те, щоб добудувати об’єкт", – розповідає заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.
За словами Олени Висоцької, за часів Незалежності – це буде перший в’язничний об’єкт, який буде побудований за новими стандартами.
Що відомо
- Львівська виправна колонія № 48 розташована на вулиці Хуторівка. Діяла з 1946 по 2018 р.
- 6 травня 2021 року колонію виставили на аукціон. Загалом територія в'язниці — це близько сотні об’єктів нерухомості, розташованих на земельній ділянці площею 10,7 га. Колонія не функціонувала за призначенням із 2018 року.
- Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев каже, рішенням міськвиконкому зафіксовано, що під забудову на цій території можуть виділити 25 % від загальної території.
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону