Електронні листки непрацездатності: коли і як видаватимуть на Полтавщині

Електронні листки непрацездатності: коли і як видаватимуть на Полтавщині

Електронні листки непрацездатності: коли і як видаватимуть на Полтавщині Ілюстративне фото: pon.org.ua

У Полтавській області нині електронні лікарняні видають у тестовому режимі. Такий перехідний період триватиме до кінця літа. Із початку вересня впровадження електронного документообігу планують завершити. Про це Суспільному повідомила заступниця начальника управління інформаційних систем обласного Пенсійного фонду Валерія Куценко. Яку інформацію вноситимуть у систему та коли вона запрацює, читайте у матеріалі.

Перехідний період впровадження е-лікарняних на Полтавщині триває із 1 червня до 31 серпня. У цей час медичні заклади можуть видавати й електронні, і паперові документи про тимчасову втрату працездатності.

Графіка: перехідний період від друкованих до е-лікарнянихСуспільне Полтава

Графіка: перехідний період від друкованих до е-лікарняних

Формує та веде реєстр електронних лікарняних Пенсійний фонд України. Окрім нього, для передачі інформації мають залучити вебпортали Національної служби здоров’я України та Фонду соціального страхування.

Заступниця начальника управління інформаційних систем обласного Пенсійного фонду Валерія Куценко говорить, що система е-лікарняних працює за певним алгоритмом. Електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність пацієнта лікарі створюють у спеціальному реєстрі, а потім завіряють його електронним підписом. Звідти лікарняний потрапляє до реєстру Пенсійного фонду.

"У реєстрі формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким нараховують виплати. Для працівника та роботодавця сформований е-лікарняний стає доступним для перегляду у день його створення у відповідних кабінетах на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду", повідомила Валерія Куценко.

Персональні дані про діагноз та причини непрацездатності у системі не відображатимуть. До неї потрапить лише інформація, яка необхідна для нарахування виплат.

Лікарка Наталія КоханівськаСуспільне Полтава

Лікарка Наталія Коханівська

Сімейні лікарі Полтави нині навчаються тому, як правильно вносити дані у систему, каже сімейна лікарка Наталія Коханівська. Курси організувала Національна служба здоров’я.

"Працівникам, які займаються побудовою комп’ютерної мережі, складно налаштувати систему у відповідності до медичних наказів, а лікарям складно зрозуміти, як заповнювати правильно дані в цю систему. Періодично виникають технічні збої, адже зараз відбувається дорозробка та оновлення електронної платформи", – каже Наталія Коханівська.

У клініці, де працює Наталія Коханівська, е-лікарняних поки не видавали.

Паперовий листок непрацездатностіСуспільне Полтава

Паперовий листок непрацездатності

Через запровадження переходу до електронних документів про тимчасову непрацездатність та відсутність паперових бланків людям заборгували виплати. За це нині Фонд соціального страхування в області не сплатив приблизно 69 мільйонів гривень, із них 24 мільйони гривень – для жителів Полтави. Про це Суспільному повідомила заступниця начальника управління Фонду соціального страхування на Полтавщині Анжела Яремченко.

Уже з вересня цього року заклади охорони здоров’я будуть зобов’язані формувати довідки про тимчасову непрацездатність в електронній формі.

Читайте також:

Жителям Полтавщини не виплатили понад 100 мільйонів гривень, бо немає бланків для лікарняних листів

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди