Полтавська майстриня Тетяна Ваценко десяток років створює витинанки. Їх за цей час має понад дві сотні. У роботах, говорить, відтворює переважно народні мотиви та поєднує кольори. Нині працює над серією витинанок «Козацьке древо України».
Полтавка Тетяна Ваценко у своїй майстерні працює над створенням витинанки із зображенням янголів. Це робота для творчого проєкту. Інструмент, з яким працює, називається різачок.
"Техніка безпеки, звісно. Бо інколи, на початку, пальчики мої дуже страждали. Навіть цупкий папір, удвоє складений, дуже впевнено і гарно різачок ріже", – говорить майстриня витинанки Тетяна Ваценко.

Роботу майстриня починає з ескізу.
Поки оцю «чистову» чернетку зробиш, стільки ще проміжних «чорнових» чернеток йде. От, навіть, бачите, в цьому ескізі по боках планувався зовсім інший елемент. Не пішло. Коли почала різати, зрозуміла, що ось такий самий має бути, як і цей, тільки іншого кольору. Поки не буде ідеальним ескіз, роботу не варто різаком починати, бо буде зіпсований папір.
Створює витинанки жінка більше десяти років. У роботах відтворює народні мотиви – дерево роду, релігійні свята, козаків.

Тема козаків для мене така, хоч і не жіноча тема, але мені близька і дуже цікава. І перша у тяжких муках народжувалась робота «Козак Мамай». Поповозилась я із цим ескізом
Зараз працює над серією із 15 робіт – «Козацьке древо України».
Перші роботи вже на виставках. Далі кілька робіт, які ось уже на фініші. Вони вже готові, багатоколірні, але їх потрібно виклеїти. Виклеювання – це теж такий процес. Я його не дуже люблю, але без нього ніяк.

На кожну роботу Тетяна Ваценко витрачає від кількох днів до місяця.
Потрібно, щоб в один момент зійшлися ідея, натхнення, і втілення, і можливість фізично, щоб рученьки не боліли.
У витинанках майстриня поєднує дрібні деталі та відтінки. У витинанці «Коляда» із десяток кольорів.

Нюансні, але різні-різні (кольори – ред.). І вона (робота – ред.) дуже різнобарвна. Мені вже складно обмежувати себе двома-трьома відтінками. Якщо я починаю, то зупинитися складно.
Тетяна Ваценко створила більше двох сотень робіт. Вони є в українських музеях та приватних колекціях України, Польщі та Німеччини.