На Львівщині 7-річна дитина потрапила до лікарні із правцем

На Львівщині 7-річна дитина потрапила до лікарні із правцем

На Львівщині 7-річна дитина потрапила до лікарні із правцем
Фото Zaxid.net

На Львівщині у 7-річної дитини зафіксували випадок правця. Дитина не була захищена за допомогою вакцини. Про це повідомила головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко у Facebook.

Дитину третій день лікують у реанімації львівського ОХМАТДИТу. Вона підключена до апарату ШВЛ.

"Дитина потрапила до нас три дні тому. Вона мала садна, вона могла мати різні ворота інфекції. Остання травма, яку вона отримала – це був відкритий перелом руки. Коли дитину дивилися, то був момент подібний до опістотонусу. Що таке опістотонус – це загальне напруження всіх м'язів тулуба і фактично може людину вигинати дугою", — розповіла директорка ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Лікарка каже, під час такого приступу може виникати затримка дихання:

"Може бути затримка чи зупинка дихання. Такі пацієнти госпіталізуються в реанімаційне відділення для надання інтенсивної терапії. Звичайно, в екстреному порядку дитині була проведена імунопрофілактика", — каже Олександра Бурда.

Головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко каже, найменша рана може призвести до небезпеки, адже спори правця є повсюди. Вона радить вакцинуватися.

"Порятунок один — вакцинація. Держава гарантує щеплення у віці 2-4-6-18 місяців, 6, 16 років. В подальшому 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96 і т.д. Якщо є травма — зверніться до лікаря за екстреною допомогою. Симптоми — біль і посмикування м'язів, важко відкрити широко рот, "дивна"(сардонічна) посмішка, судоми", — повідомила Наталія Тімко.

За її словами летальність внаслідок захворювання на правець становить 40%.

Правець — це гостре інфекційне захворювання. Як інформує Міністерство охорони здоров’я, інфікуватися правцем можна під час потрапляння бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин, травмування гострими предметами чи уламками деревини. Від людини до людини правець не передається. Захистити від правця може лише вакцинація.

Що відомо

  • У 2020 році Львівщина увійшла до переліку областей із найнижчим рівнем кількостей щеплень в Україні у дітей до 1 року.
  • За даними обласного департаменту охорони здоров`я за 8 місяців цього року на Львівщині вакцинувалось комплексом вакцин від кашлюка, дифтерії, правця та поліомієліту понад 40% дітей.
  • У липні 2020 року 17-річного мешканця Львова госпіталізували до обласної дитячої лікарні "Охматдит" з інфікуванням правцем. Про це Суспільному повідомила директорка Львівської обласної дитячої лікарні "Охматдит" Олександра Бурда.
  • Оскільки хлопець мав щеплення від правця, його госпіталізували у стані середньої важкості.
  • Хлопець травмувався, відпочиваючи за межами міста. Він перелізав через паркан і травмував стегно.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок