Кам’яні сокири, бронзові ножі, кінська збруя — всього майже 300 експонатів презентували на виставці в краєзнавчому музеї Вінниці. Створювали експозицію спільно з національним музеєм історії України, розповіла Суспільному працівниця музею Ольга Грабовська.
Експозицію вмістили у двох залах краєзнавчого музею. У малай залі — приладдя, одяг та зброя від часів кам'яної доби до середньовіччя, — каже працівниця музею Ольга Грабовська. Додає, найціннішим у цій залі є стілаж, на якому посуд та зброя сарматів. Ці експонати, каже Грабовська — археологи розкопали поблизу села Пороги.
"Це 1-2 століття нашої ери. Це приблизно 2 тисячі років тому", — каже працівниця музею Ольга Грабовська.
У великій залі — зброя та обладунки від 14 століття і до сучасності. Зокрема, списи, луки, мечі, рушниці, перші пістолети, кольчуга та обладунки воїнів, — каже працівниця музею Євген Тичук.
"У нас є зброя східної Європи, Західної, Кавказ, Африка, Японська імперія", — говорить Євген Тичук.
Загалом, в експозиції майже 300 експонатів. 288 з них привезли до Вінниці із Києва. Приурочили виставку до 30-ти річчя Незалежності України, — розповів заступник директора національного музею історії Богдан Патриляк.
"Наші експонтаи показувалися у багатох країнах світу, а це вперше за багато десятиріч виставка перемістилася до вінницького музею", зазначив Богдан Патриляк.

Серед відвідувачів виставки Ігор Кирпічинков. Каже, кожен експонат цікавий по своєму.
"Дуже цікава виставка, гарні експонати. Я радий, що у нас є така можливіть, адже для нас це рідкість", — каже Ігор Кирпічинков.

Виставка зброї у Краєзнавчому музеї триватиме до 5 грудня.
Читайте також
- На водонапірній вежі у Вінниці працюють альпіністи — що там роблять і чому не працює годинник
- Мурал на одній зі стін місцевого підприємства намалювали в Барі на Вінниччині
- День подарунків влаштували у місті Бар на Вінниччині
- “Ми всі військові і пишаємося нацією”. Історія сімʼї Дмитришиних з Вінниччини