В Івано-Франківську презентували посібник з надання паліативної допомоги

В Івано-Франківську презентували посібник з надання паліативної допомоги

В Івано-Франківську презентували посібник з надання паліативної допомоги Суспільне Карпати

Посібник для медсестер про те, як надавати паліативну допомогу, презентували в Івано-Франківську в інноваційному центрі "Промприлад. Реновація". Крім того, тут розпочався дводенний тренінг для медсестер, пише Суспільне Карпати.

В Івано-Франківську презентували посібник з надання паліативної допомогиСуспільне Карпати

В Івано-Франківську презентували посібник з надання паліативної допомоги

Відділення паліативної допомоги почали активно створювати у медичних закладах, каже завідувачка мобільної служби паліативної допомоги Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила-Оксана Андріїшин. Саме тому, за її словами, вирішили створити підручник для медичних сестер, аби новий персонал мав змогу кваліфіковано доглядати за важкохворими людьми.

Завідувачка мобільної служби паліативної допомоги Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила-Оксана АндріїшинСуспільне Карпати

Завідувачка мобільної служби паліативної допомоги Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила-Оксана Андріїшин

"Ми співпрацюємо з Мюнстерським хоспісом у Німеччині, академією при цьому хоспісі. Ключова фігура – Андреас Штелі, який подав ідею написати такий підручник. Він з колегами написав більшу частину тексту, ми його переклали, додали статті наших спеціалістів й уклали такий посібник. Ми вважаємо, і я дуже тішуся цим, що це перший підручник про паліативну допомогу, яку ми будемо видавати саме для медсестер", — каже Людмила-Оксана Андріїшин.

В Івано-Франківську презентували посібник з надання паліативної допомогиСуспільне Карпати

В Івано-Франківську презентували посібник з надання паліативної допомоги

Перші примірники отримають учасники дводенного тренінгу, який проходить у Промприладі. Слухачів — близько 30. Це медсестри з різних областей України. Напередодні вони пройшли онлайн-навчання.

Ольга Непик із міста Городенка розповідає, що паліативна допомога як окрема сфера роботи — для неї — щось нове. Медсестрою працює протягом 27 років.

Медсестра Ольга НепикСуспільне Карпати

Медсестра Ольга Непик

Вона пояснює: "На первинці ми працювали з важкохворими людьми, але такого, як паліативна допомога, ми не знали. Коли вчилася, мені було важко усвідомити, як ти можеш сказати людині, що вона помирає, запитати, як вона хоче померти, хто має бути біля неї, як це має відбуватися. Для мене ця лекція була важкою".

Медсестра Світлана Черняк паліативної допомоги навчалася в Німеччині.

Медсестра Світлана ЧернякСуспільне Карпати

Медсестра Світлана Черняк

Розповідає, доглядати за важкохворими людьми їй запропонувала подруга: "Насправді, це дуже важко психологічно — у нас кожного тижня помирають люди. Але внутрішнє бажання допомогти їм бодай чимось перемогло, і я таки наважилася на цей крок і не шкодую, тому що в нас дуже класна команда. З нашого відділення дівчата зробили внесок у написання книги".

Фінансував укладання і видавництво підручників уряд Німеччини.

Читайте також

  • У Франківську ініціюють створення закладів сестринського догляду
  • На Прикарпатті невиліковно хворі не забезпечені знеболювальними препаратами

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди