Двох російських плавців відсторонили через можливий допінг перед Олімпійськими Іграми-2020

Двох російських плавців відсторонили через можливий допінг перед Олімпійськими Іграми-2020

Двох російських плавців відсторонили через можливий допінг перед Олімпійськими Іграми-2020 FINA

Спортсмени потрапили у заявку на Олімпіаду в Токіо, однак не зможуть виступити.

Два російські плавці Вєроніка Андрусенко та Олександр Кудашов відсторонені перед Олімпійськими Іграми-2020. Про відповідне рішення оголосила Міжнародна федерація плавання.

Андрусенко та Кудашов потрапили у склад олімпійської команди ОКРОКР - Олімпійський комітет Росії - саме під такою назвою виступатимуть російські олімпійці на Токіо-2020 перед Іграми у Токіо. Проте на турнірі виступити не зможуть через відсторонення.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Відсторонення російських спортсменів пов'язане з порушенням антидопінгових правил. Основою для цього стали дані московської антидопінгової лабораторії та докази Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

Організація повідомила про маніпуляції з базою даних Московської антидопінгової лабораторії. Файли допінг-проб спортсменів були стерті з бази даних.

Попри те, що до початку Олімпіади-2020 залишилося вісім днів, Олімпійський комітет Росії планує оскаржити відсторонення спортсменів з метою їхнього виступу на турнірі.

"Отримали відповідну інформацію від FINA. Будемо боротися за права наших спортсменів, щоб вони змогли виступити на Олімпіаді", - повідомив президент Всеросійської федерації плавання Владімір Сальніков.

Перед відстороненням російських плавців Спортивний арбітражний суд відмовив у скасуванні дискваліфікації 3-разовому олімпійському чемпіону з плавання Сунь Яну. Він не виступить на Олімпіаді через порушення антидопінгових правил.

Читайте також: 3-разовий олімпійський чемпіон з плавання пропустить Токіо-2020. Що відомо про його справу

Що відомо про відстороненних плавців

  • Вєроніка Андрусенко - 2-разова призерка чемпіонатів світу та Європи. У 2013 та 2017 роках вона виграла "бронзу" та "срібло" відповідно на чемпіонаті світу (комбінована естафета 4х100 метри). А у 2014-му виграла "срібло" та "бронзу" на Євро з плавання (естафета 4х100 метри та змішана комбінована естафета 4х100 метри).
  • Алєксандр Кудашов - 2-разовий призер Кубка світу з плавання. У 2019 році він здобув "срібло" та "бронзу" на дистанції 200 метрів батерфляєм.
  • На Олімпійських Іграх у Токіо Кудашов мав виступити на дистанції 200 метрів батерфляєм. Андрусенко - в естафеті 4х200 метрів вільним стилем.

Що відомо

  • У середині квітня Міжнародне агентство з допінг-тестування відсторонило через можливий допінг олімпійського чемпіона з веслування та ще трьох російських спортсменів.
  • На Олімпіаді у Токіо росіяни спортсмени виступатимуть під прапором Олімпійського комітета Росії та під абревіатурою "ОКР".
  • Серед плавців, які не виступлять на Олімпійських Іграх - українець Андрій Говоров - світовий рекордсмен на дистанції 50 метрів батерфляєм. Він не пройшов відбір на олімпійський турнір з плавання.
Читайте також: Світовий рекордсмен з плавання Говоров не потрапив на Олімпіаду. У чому причина

Що далі

  • 24 липня - 1 серпня - олімпійський турнір з плавання.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів