"За" і "відсутні": як черкаські нардепи голосували за відставку Авакова

"За" і "відсутні": як черкаські нардепи голосували за відставку Авакова

"За" і "відсутні": як черкаські нардепи голосували за відставку Авакова
УНІАН

Четверо народних депутатів від Черкащини 15 липня підтримали відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Ще двоє були відсутні на засіданні, хоча один із них за кілька хвилин до початку голосування давав журналістам коментарі з приводу відставки міністра.

Результати поіменного голосування опубліковані на сайті парламенту.

"За" відставку Авакова проголосували представники партії "Слуга народу": депутатка від 194-го округу Любов Шпак, від 195-го – Олег Арсенюк, 196-го –Андрій Стріхарський та 199-го – Сергій Нагорняк.

Нардеп від 200-го округу Антон Яценко під час голосування значився як відсутній.

Відсутнім, згідно з даним поіменного голосування, був і нардеп від 198-го округу, представник депутатської групи "Партія "За майбутнє" Сергій Рудик.

"За" і "відсутні": як черкаські нардепи голосували за відставку Авакова
Суспільне Черкаси

Однак нардеп за кілька хвилин до початку голосування давав журналістам коментарі з приводу відставки міністра. Зокрема, він з'являвся у онлайн-трансляції "Суспільного" під стінами парламенту.

авков
Скріншот із онлайн-трансляції

"А мені легше всіх, тому що я не голосував за його призначення. Я вважаю, що це політична відповідальність тих політичних сил, які за це голосували", – зазначив нардеп у коментарі "Суспільному".

Що відомо

  • Верховна рада на засіданні 15 липня підтримала відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Це рішення неоднозначно сприйняли в сесійній залі, дві фракції не дали жодного голосу за відставку міністра. Міжнародні експерти вважають, що звільнення Авакова було очікуваним і називають свої версії причин його відставки.
  • 13 липня 2021-го міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав заяву про відставку.
  • Аваков найдовше перебував на посаді серед українських посадовців – сім років. Він є єдиним міністром, який працює у вже четвертому Кабміні.
  • 197-й черкаський округ, який раніше представляв чинний голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко, нині без депутата. На нинішню посаду його призначили наприкінці січня 2021-го року.
  • Наприкінці березня Олександр Скічко склав мандат і вже 9 квітня ЦВК призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів у двох округах – власне на 197-му на Черкащині та 184-му на Херсонщині (у зв’язку з тим, що мажоритарник Ігор Колихаєв став міським головою Херсона).

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок