Скандал на книжковому фестивалі в Одесі: чому видавництву "Білка" відмовили в участі

Скандал на книжковому фестивалі в Одесі: чому видавництву "Білка" відмовили в участі

Скандал на книжковому фестивалі в Одесі: чому видавництву "Білка" відмовили в участі Фото: ucf.in.ua/Facebook: Видавництво "Білка"

У книжковому видавництві "Білка" заявили, що організатори фестивалю "Зелена хвиля" в Одесі відмовили їм в участі через тематику книг про війну. Натомість представники фестивалю запевнили, що сталася помилка, їхня менеджерка сказала "щось недолуге", що не входило в її обов'язки. Про таке Суспільному повідомили організаторка фестивалю Белла Ханамірян та директорка видавництва "Білка" Ірина Білоцерковська.

За словами директорки видавництва, про відмову в участі фестивалю їм повідомила менеджерка фестивалю та пояснила, що причина у тематиці книг.

"Причина відмови — тематика наших книг, те, що і як ми говоримо про війну", — зауважила представниця видавництва "Білка".

Менеджерка "Зеленої хвилі", з якою представники видавництва спілкувалися телефоном, зазначила, що фестиваль тяжіє до дитячого та розважального форматів літератури.

"У нас більше акцент йде на дитячу програму, розважальний формат. У нас немає літератури військового спрямування, релігійного та медичного. У нас більше популярної літератури, дитячої", – пояснила менеджерка "Зеленої хвилі".

Вона також нібито додала, що фестиваль аполітичний та поза релігією, тому організатори не хочуть провокувати конфлікти.

Натомість організаторка фестивалю "Зелена хвиля" Белла Ханамірян запевнила, що провела внутрішнє розслідування. Вона з'ясувала, що конфлікт виник через помилку менеджерки. З нею провели роз'яснювальну бесіду. Ханамірян також зазначила, що наразі у працівників фестивалю дуже багато роботи, через що й могло статися непорозуміння.

"Дійсно, вчора (14 липня – ред.) відбулася телефонна розмова між представником "Білки" та однією з наших менеджерок, яка відповідає за технічні напрямки на книжковому ярмарку. Наша менеджерка признає, що сказала щось недолуге. До того ж надавати оцінки щодо напрямків і стилю фестивалю не входить в її обов’язки. Так само як і вирішувати питання участі", – заявила Ханамірян.

Вона також наголосила, що письмову відмову оргкомітет "Зеленої хвилі" "Білці" не надавав.

"Підкреслюємо: з боку фестивалю офіційно не було і не може бути відмови з такого приводу, точніше – без приводу. А в усних розмовах трапляються різні непорозуміння" – зазначила організаторка.

Організатори "Зеленої хвилі" попросили вибачення у видавництва та запросили його взяти участь у фестивалі. За словами Белли Ханамірян, адміністрація "Білки" погодилася. Директорка видавництва "Білка" Ірина Білоцерковська підтвердила цю інформацію.

Читайте також

  • "Жора і велике звалище": одеситки створили книгу про те, як зберегти екологію
  • "Просять брайлівську Українку, а її немає". Як працює єдина на Одещині бібліотека для незрячих

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше