Школяр з Краматорська винайшов пристрій для очищення повітря

Школяр з Краматорська винайшов пристрій для очищення повітря

Школяр з Краматорська винайшов пристрій для очищення повітря оригінал

"Легені мегаполісу" - так називається пристрій для очищення повітря, що винайшов 15-річний школяр з Краматорська Єгор Тельнов. Його винахід на Всеукраїнському конкурсі "Еко-техно Україна 2020" посів третє місце. Такий винахід за одну хвилину може очистити понад 100 літрів кисню.

- Пристрій складається з компресора, циркуляційного насоса, фільтру та ємності із барій гідроксидом. За допомоги компресора атмосферне повітря надходить Барій гідроксид, де реагує з ним та утворює осад Барій карбонат, який за допомоги фільтраційного насоса збирається у фільтрі, — показує винахідник.

Цей пристрій Єгор розробив на гуртку робототехніки. Працював зі шкільними вчителями пів року..

- Він займався саме науковою частиною роботи. Єгор розробляв весь хімічний процес з викладачем хімії. Весь процес від початку пропускання повітря через розчин і отримання осаду, що надалі можна переводити у твердий стан, ми провели. З боку хімічної частини, все працює. – розказує науковий керівник В’ячеслав Гончаров.

Встановити такі пристрої для очищування повітря пропонують вздовж доріг чи на трубах підприємств Краматорська. Наразі з конструктора тут розробили макет вмонтованої установки в автобусну зупинку.

Вартість пристрою від 11 до 20 тисяч гривень. Кожен, каже Єгор, може очищати повітря на площі у 2,5 тисячі метрів квадратних. Для міста таких потрібно встановити більше сотні. А відходи, що з’являється після очищення повітря у фільтрі, використовують в електронній та хімічній промисловості.

- З однієї установки протягом 40 днів в індустріальному місті збиратиметься 25 кг осаду. Барій карбонат використовується при виробництві катодів в електронно-вакуумних пристроях, при виробництві фарб і емалей, — говорить Єгор.

Цього року свою ідею Єгор представив на Всеукраїнському конкурсі "Еко-техно Україна 2020" у Києві та посів третє місце серед 170 учасників.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди