На Полтавщині виші почали прийом документів для вступу

На Полтавщині виші почали прийом документів для вступу

На Полтавщині виші почали прийом документів для вступу Суспільне Полтава

В Україні стартувала вступна кампанія. 14 липня вищі навчальні заклади почали прийом документів для вступу. Подати їх можна в електронному кабінеті або особисто принести до закладу, каже відповідальна секретарка приймальної комісії аграрного університету Валерія Осташова. Рейтингові списки абітурієнтів мають оприлюднити до 28 липня, а до 9 серпня – зарахувати на бюджет.

14 липня виші почали приймати заяви від вступників – випускників шкіл та інших навчальних закладів. Зокрема, після коледжу подає документи на спеціальність «Облік і оподаткування» Дар’я Маляр.

Прийом заяв від вступниківСуспільне Полтава

Прийом заяв від вступників

"Брала з собою оригінали таких документів, як диплом, додаток до диплома, сертифікат ЗНО і паспорт. Я буду вступати на третій курс", – говорить вступниця Дар’я Маляр.

Більшість вступників подають документи через мережу Інтернет, у власному електронному кабінеті, говорить секретарка приймальної комісії аграрного університету.

"Лише деякі категорії можуть подавати у паперовому вигляді до приймальних комісій документи. Це ті вступники, які вже мають диплом спеціаліста або магістра і не складали ЄВІ, оскільки можуть вступати за внутрішніми іспитами закладу вищої освіти. Це вступники, які вступають на паралельне навчання, тобто вже навчаються, як мінімум, на другому курсі у закладі вищої освіти, і вступники, які складають вступні іспити у нас, – це серед пільгових категорій", – говорить відповідальна секретарка комісії Аграрного університету Валерія Осташова.

Подача документів через ІнтернетСуспільне Полтава

Подача документів через Інтернет

Ті, у кого виникають труднощі з подачею документів онлайн, теж можуть звертатися за допомогою до приймальних комісій. Так у Полтавському університеті економіки і торгівлі вносить документи для вступу на комп’ютерні науки Даніл Клименко.

"Вдома я тільки створив цей кабінет, мені просто треба було відсканувати документи. Я сюди прийшов, тут відсканували, так швидше вийшло", – говорить вступник Даніл Клименко.

"Спочатку потрібно було створити електронний кабінет, створити електронну заявку, але з цим виникли невеликі проблеми. Після того я зателефонував до приймальної комісії, дівчина сказала, що можливо зробити це вже на місці", – говорить вступник Костянтин Корнієнко.

Подавати документи для вступу можна до 23 липня.

На Полтавщині виші почали прийом документів для вступуСуспільне Полтава

На Полтавщині виші почали прийом документів для вступу

"Це повинен бути документ про освіту – сам диплом і додаток, атестат і додаток. Це повинні бути копія паспорта, коду, за наявності оригіналу цих документів, це повинна бути довідка № 13, якщо це сільська місцевість. Це повинно бути приписне, якщо це військовозобов'язаний, чотири кольорові фотокартки", – говорить відповідальна секретарка приймальної комісії Полтавського університету економіки і торгівлі Ольга Куцевол.

Рейтингові списки тих, хто вступив до вищих навчальних закладів, оприлюднять не пізніше 28 липня. До 18-ї години 2 серпня вступники мають подати оригінали документів. Зараховувати на бюджет будуть до 9 серпня, а на не зайняті бюджетні місця – до 19 серпня.

Згідно з постановою Кабміну, загальний обсяг державного замовлення в Україні цього року – майже 189 тисяч фахівців. Це ті, хто зможе навчатися за гроші з бюджету.

Серед них, зокрема, понад 37,5 тисяч фахових молодших та молодших бакалаврів, майже 88 тисяч бакалаврів та близько 59 тисяч вступників до магістратури.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди