"Проти шахрайства та дискримінації". МОК змінив клятву перед Олімпіадою-2020

"Проти шахрайства та дискримінації". МОК змінив клятву перед Олімпіадою-2020

"Проти шахрайства та дискримінації". МОК змінив клятву перед Олімпіадою-2020
Olympics

Вона включатиме заклики за рівність і проти дискримінації.

Міжнародний олімпійський комітет вніс зміни в клятву, яку мають проголошувати учасники Олімпійських Ігор перед Токіо-2020. Про це повідомляє пресслужба організації.

До Олімпійських Ігор у Пхьончхані, які відбулися у 2018 році, спортсмени, тренери та судді змагань проголошували клятви незалежно одне від одного. Проте після цього відбулися зміни: на Олімпіаді-2018, зокрема, кожна група учасників Ігор проголошувала об'єднану клятву.

Перед Олімпіадою у Токіо Міжнародний олімпійський комітет продовжив розробку "єдиної" клятви. І впровадив кілька змін у неї.

Як виглядатиме клятва учасників на Олімпіаді-2020?

  • два спортсмени (чоловік та жінка), а також два тренери та два судді проголосять об'єднану клятву
  • клятва розпочинатиметься зі слів "Від імені усіх спортсменів/суддів/тренерів" залежно від того, хто її проголошуватиме.
  • у самій клятві мають бути проголошені слова про рівність та відмову від дискримінації.

"Обіцяємо брати участь у цих Олімпійських Іграх, поважаючи та дотримуючись правил у дусі чесної гри, залученості та рівності. Разом ми стаємо у знак солідарності та беремо на себе зобов'язання змагатися без допомоги допінгу, шахрайства, а також без будь-якої форми дискримінації. Робимо це заради честі нашої команди та з поваги до фундаментальних принципів олімпійського руху, а також для того, щоб зробити цей світ кращим за допомогою спорту", - зазначається в оновленій клятві.

Нове формулювання клятви з'явилося після того, як туди були внесені відповідні рекомендації комісією спортсменів МОК. За словами очільника комісії Кірсті Ковентрі, таким чином Міжнародний олімпійський комітет хоче звернути увагу світу на необхідність рівності, солідарності, миру та поваги у суспільстві.

Що відомо

  • Олімпійська клятва уперше була проголошена під час Ігор у Антверпені, які відбулися у 1920 році бельгійським фехтувальником Віктором Буаном. Після цього вона була впроваджена у якості обов'язкого олімпійського атрибуту.
  • Упродовж 80 років клятва залишалася незмінною. Після цього туди додали обов'язкову репліку щодо відмови від вживання допінгу. Клятви для суддів та тренерів з'явилися в 1972 та 2012 роках відповідно.
  • Крім клятви, раніше президент МОК Томас Бах пропонував змінити олімпійський девіз "Швидше, вище, сильніше", додавши туди слово "разом".

Що далі

  • 23 липня - 8 серпня - Олімпійські Ігри в Токіо.
Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Вибір редакції

На початок