У Тернополі стартував прийом заяв для вступу до вищих навчальних закладів

У Тернополі стартував прийом заяв для вступу до вищих навчальних закладів

У Тернополі стартував прийом заяв для вступу до вищих навчальних закладів Суспільне Тернопіль

Понад 3 тисячі абітурієнтів подали заяви до тернопільських вишів у перший день вступної кампанії. Про це повідомили відповідальні секретарі приймальних комісій.

Документи вступники подавали в електронній та паперовій формі. В кожному навчальному закладі є інформаційні центри, де майбутнім студентам допомагають заповнити заяви для вступу.

Абітурієнтка з Тернополя Вероніка Чорна подає заяву для вступу до медуніверситету через електронний кабінет. Каже, так швидше.

"Для вступу нам потрібно свідоцтво про здобуття освіти, 2 конверти з марками, потрібно 6 фотографій 3х4, паспорт, додаток до свідоцтва з оцінками, додаток до паспорта, сертифікат ЗНО", - каже Чорна.

В інформаційному центрі медуніверситету електронну заяву на вступ подає також Юлія Вовк. Дівчина каже, закінчила коледж і хоче отримати вищу освіту:

"Фізіотерапія, я з дитинства хочу допомагати людям, мені це дуже подобається, особливо працювати з дітьми. Я хочу такий напрямок, більше до дітей. Багато знайомих кажуть, що це моя професія, бо я багато кому допомагаю".

У черзі на вступ чекає Аліна Клубкова.

"Я складала ЗНО з біології, математики та української мови, середній бал – 187", – каже Клубкова.

Відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського медуніверситету Ігор Драч розповідає про умови вступу до цього вишу.

"Загалом, мінімальний бал ЗНО до нашого університету – 110 балів. Але на спеціальності – медицина, стоматологія, другий і третій предмет повинні становити не менше 150. Або конкурсний бал – більше 175. А на фармацію і промислову фармацію конкурсний бал має становити не менше 130", – каже Драч.

У Тернопільський технічний університет приїхав абітурієнт Юрій Гарбіч з Великої Березовиці. Заповнив заяву на вступ за 20 хвилин.

"Радився з батьками, зі знайомими, щоб точно вибрати те, що мені підходить, щоб я потім не був розчарований. Комп’ютерна інженерія, кібербезпека та інженерія програмного забезпечення, бо закінчив приблизно ту саму галузь у коледжі", – каже Гарбіч.

Загалом прийом заяв на денну форму навчання за результатами ЗНО триватиме до 23 липня. Про це повідомив відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського медуніверситету Ігор Драч. Рейтингові списки вступників, які рекомендовані на державне замовлення, опублікують до 28 липня. У Тернополі є 4 університети - економічний, педагогічний, медичний та технічний.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди