В Каннах відбулась прем'єра найжорстокішого фільму цьогорічної програми – "Титан" Джулії Дюкорно

В Каннах відбулась прем'єра найжорстокішого фільму цьогорічної програми – "Титан" Джулії Дюкорно

В Каннах відбулась прем'єра найжорстокішого фільму цьогорічної програми – "Титан" Джулії Дюкорно

13 липня на Каннському кінофестивалі відбулась прем'єра, напевно, найжорстокішої стрічки цьогорічного конкурсу. Виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін побував на прем'єрі та ділиться своїми враженнями.

"Титан" – це друга повнометражна стрічка французької кінорежисерки Джулії Дюкорно, яка представлена на головному конкурсі. Варто сказати, що для Канн доволі характерне радикальне кіно.

Це історія дівчини, яка у дитинстві потрапила в автокатастрофу, внаслідок якої їй в голові вставили металеву пластину. "Якщо можна так трактувати цей сюжет, вона – серійна вбивця і має нездоровий потяг до машин", – коментує Галкін.

За сюжетом, дівчина вагітніє від машини. І це можна сприймати як посилання до класика боді-горору Девіда Кроненберга – у фільмі наявні численні елементи, характерні для його творчості. Зокрема можна згадати фільм "Автокатастрофа", герої якого відчували сексуальне збудження внаслідок спровокованих ними автомобільних аварій.

Але, наголошує Лук'ян Галкін, цей фільм не можна назвати епігонством чи повторенням пройденного матеріалу – Джулія Дюкорно переосмислює класику, і робить це в цілком нетиповій формі. 

На інтуітивному рівні цей фільм нагадує "Неонового демона" Нікола Рефна, який також був представлений в основній програмі Каннського кінофестивалю в 2016 році.

"Можна сказати, що Канни таким чином повертаються у своїх найкращих традиціях, обираючи неконвенційне, скандальне і яскраве кіно, яке, безумовно, буде поміченим і отримає якісь призи, оскільки важливим є і входження режисерок в основну програму, – вважає Лук'ян Галкін. – Цей фільм є таким собі "hidden treasure" (прихованим скарбом) цьогорічного Каннського кінофестивалю".

Що відомо

  • Джулія Дюкорно – французька кінорежисерка та сценаристка.
  • Її повнометражний дебют – фільм "Сире" (горор про підлітка-вегетаріанку, яка стикається зі зростаючим і неконтрольованим бажанням їсти сире м'ясо) був представлений на Міжнародному тижні критики в Каннах у 2016 році та завоював почесну нагороду Міжнародної федерації кінопреси, а також ряд інших премій на престижних кінофорумах.
  • Міжнародний Каннський кінофестиваль традиційно проводився наприкінці травня в курортному місті Канни на базі Палацу фестивалів та конгресів. Фестиваль проводять щорічно з 1946 року.
  • Цього року до переліку фільмів поза основним конкурсом увійшла стрічка "Бабин Яр. Контекст" українського режисера Сергія Лозниці ("Донбас", 2018).

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше