"Так не можна вести сесію": депутати Харківської міськради нарікають на регламент

"Так не можна вести сесію": депутати Харківської міськради нарікають на регламент

"Так не можна вести сесію": депутати Харківської міськради нарікають на регламент TriolanLive

Частина депутатів Харківської міської ради на сесії висловили незадоволення тим, що проєкти рішень продовжують публікувати напередодні ввечері або у день засідання, через що вони не встигають вивчити документи.

Суперечки виникли під час розгляду питання про внесення змін до бюджету Харкова.

"Що може вивчити депутат за ніч? В проєкті рішення 200 сторінок дрібним шрифтом. Це неприпустимо. Так само були розміщені й інші питання, які включені до порядку денного", — сказав депутат від ОПЗЖ Анатолій Родзинський.

"Так не можна вести сесію": депутати Харківської міськради знову нарікають на регламентTriolanLive

Родзинський запропонував внести правки до проєкту рішення, але Терехов сказав, що він їх не бачить і поставив питання на голосування.

Зміни до бюджету підтримали 73 депутати, одна людина утрималась. Всім тим, хто хотів виступити до голосування, надали можливість виступити після. Серед них —представники політсили "Блок Світличної Разом", "ОПЗЖ" та "Партії Шарія".

Депутат Андрій Лесик сказав, що хотів виступити до голосування, бо хотів висловити свою думку щодо повістки в цілому, і сказав Терехову, що він "неповажно ставиться до депутатського корпусу".

"Я не буду висловлюватись щодо вчорашнього, коли з'являлися проєкти, потім зникали... На минулій позачерговій сесії я у "Різному" завчасно натиснув кнопку "надати мікрофон", привернув до себе увагу підняттям руки. Головуючий це побачив, моє ім'я було на табло, але мені й однієї хвилини не дали", — повідомив депутат від "Партії Шарія" Володимир Плетньов.

"Так не можна вести сесію": депутати Харківської міськради знову нарікають на регламентTriolanLive

За тиждень до сесії депутати п'яти фракцій Харківської міської ради просили внести зміни до регламенту — публікувати проєкти рішень заздалегідь, казав Суспільному депутат Дмитро Булах. 6 липня проєкт змін зареєстрували у канцелярії мерії.

"Котру сесію поспіль депутати різних фракцій звертають увагу на порушення регламенту в цьому залі. Як би я не ставився до позиції колег — вони мають право їх висловити. Це стосується Анатолія Родзинського та інших. Я можу її не розділяти, як і ви, Ігор Олександрович, але ви маєте дати висловити свою позицію", — сказав Булах.

"Так не можна вести сесію": депутати Харківської міськради знову нарікають на регламентTriolanLive

"Так не можна вести сесію. Це порушення регламенту. Це порушення прав того ж Родзинського, який представляє своїх виборців. Я сподіваюсь, що всі ці історії з неопублікуванням, видаленням рішень на сьогоднішній сесії нарешті закінчаться — наприкінці в нас є проєкт рішення", — додав Булах.

У порядку денному сесії 52 питання на розгляді. Останнє питання доповідає Булах — "Про внесення змін до Регламенту".

Що відомо

  • Зміни до регламенту розробили депутати п'яти з шести фракцій. Не підтримала ініціативу фракція "Блоку Кернеса "Успішний Харків". Завчасна публікація проєктів рішень дає можливість перевірити, чи немає в документах порушення закону, пояснює юрист Дмитро Остапенко. Крім депутатів проєкти до сесії могли б побачити й жителі Харкова.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди